„Pora na Seniora” w Cieszanowie

0

Dom Dziennego Pobytu w Cieszanowie realizuje projekt „PORA NA SENIORA”. W jego ramach osoby starsze uczestniczą w wydarzeniach integrująco-aktywizujących.

Fot. DDP w Cieszanowie

Seniorzy już wzięli udział w warsztatach pszczelarskich w Api-Raju, wysłuchali prelekcji na temat fascynującego świata pszczół, skorzystali z terapii leczniczej w apiinhalatorium oraz mogli delektować się smakołykami – miodem z posypką, proziakami czy grillowanymi kiełbaskami. W miniony weekend (4.09) rozpoczęli realizację kolejnego etapu projektu – „Zielone spacery”. Działania związane są z organizacją wypoczynku i aktywności fizycznej z wykorzystaniem kijków nordic walking.

– „Maszerujemy” po zdrowie, młodość i dobrą kondycję, w doborowym towarzystwie lekko i przyjemnie pokonujemy kolejne kilometry, zwiedzając ciekawe i piękne zakątki naszego miasteczka. – relacjonują organizatorzy.

Przed uczestnikami projektu jeszcze wiele ciekawych wyzwań, nietypowych inicjatyw rozwijających potencjał osób starszych: warsztaty e-senior, warsztaty fotograficzne, happening papieski i warsztaty plastyczne.

W ramach projektu Senior Caritas Dom Dziennego Pobytu w Cieszanowie otrzymał m.in. 20 sztuk kijków nordic walking oraz krokomierze, grill wahadłowy i aparat fotograficzny. Projekt realizowany jest przy wsparciu Caritas Polska i Fundacji Biedronka.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here