Operacje kręgosłupa teraz także w lubaczowskim szpitalu

0

Od kilku miesięcy w lubaczowskim szpitalu neurochirurdzy z Lublina przeprowadzają operacje kręgosłupa. Zabiegi pomóc mogą m.in. w leczeniu chorób zwyrodnieniowych, czy dyskopatii.

Jeszcze niedawno operacje kręgosłupa budziły przerażenie u pacjentów. Dziś takie zabiegi są małoinwazyjne i bezpieczne, a dzięki nim pacjentom ustają dolegliwości i mogą oni szybko wrócić do codziennych aktywności. Współczesne metody chirurgiczne całkowicie uwalniają od bólu kręgosłupa. Potwierdzają to liczne operacje przeprowadzone przez specjalistów z Lublina – dr n. med. Michała Rutkowskiego z Kliniki Neurochirurgii SPSK4 w Lublinie oraz neurochirurga z Kliniki Neurochirurgii SPSK4 w Lublinie i szpitala Żagiel Med w Lublinie lek. med. Marcina Wdowiaka. Od kilku miesięcy przyjmują i operują oni także w Lubaczowie. Na ich potrzeby uruchomiono możliwość umówienia konsultacji w Centrum Medyczne KORMED oraz wykonanie zabiegów w lubaczowskim szpitalu. 

– Nowe możliwości operacji stworzone dla lokalnej społeczności przez dyrektora szpitala Pana Leszka Kwaśniewskiego oznaczają, że chorzy nie muszą już jeździć do Rzeszowa lub Mielca. Zabiegi przeprowadzane są bezpłatnie na NFZ. Niestety z uwagi na przepisy funduszu dotyczące prowadzenia poradni nie jest możliwe na tę chwilę prowadzenie neurochirurgicznej poradni przyszpitalnej. W związku z tym pacjenci są przyjmowani na zasadach komercyjnych w NZOZ Kormed przy ul. Kościuszki 141/7. – tłumaczy dr n. med. Michał Rutkowski.

Osoby zainteresowane konsultacjami proszone są o kontakt
pod nr tel. 16 736 21 15 lub  16 736 21 03.

Dr n. med. Michał Rutkowski pracuje w Klinice Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Jest autorem i współautorem publikacji naukowych z zakresu neurologii i neurochirurgii. Odbył praktyki zagraniczne w Austrii i Niemczech. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego, uczestniczył w licznych szkoleniach na terenie Polski i zagranicą. Udziela porad w zakresie leczenia operacyjnego chorób kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym, w tym dyskopatii i chorób zwyrodnieniowych (zwężenie kanału kręgowego, kręgozmyk), chirurgii nerwów obwodowych, a także chorób naczyniowych oraz nowotworów centralnego układu nerwowego.

Lek. med. Marcin Wdowiak  jest starszym asystentem w Klinice Neurochirurgii w Lublinie, zajmuje się chorobami naczyniowymi i guzami ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Zajmuje się m.in. mało inwazyjnymi metodami leczenia dyskopatii i bólów kręgosłupa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!