Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju po kilku miesiącach prac zyskała całkiem nowy wygląd i funkcjonalność. Otwarcie odnowionej siedziby połączono z akcją Narodowego Czytania.

Dzięki adaptacji pomieszczeń, w których kiedyś było przedszkole, udało się pozyskać salę na spotkania. Ponadto wyremontowano toalety, pokój socjalny i powstała Izba Pamięci, w której gromadzone od wielu lat eksponaty związane z ziemią horyniecką. W placówce liczą, że nowe warunki pozwolą na organizację wielu ciekawych inicjatyw czytelniczych wśród lokalnej społeczności i goszczących w Horyńcu-Zdroju kuracjuszy.

Otwarcie odnowionej biblioteki połączono z akcją Narodowego Czytania, którą przygotowali aktorzy Grupy Teatralnej Bez Nazwy z Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju wraz z Panią Beatą Ługowską.

Dziękujemy przybyłym gościom: Sekretarz Stanu, Wiceminister Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Annie Schmidt-Rodziewicz, Poseł na Sejm RP Pani Teresie Pamule, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Ewie Draus, Staroście Powiatu Lubaczowskiego Panu Zenonowi Swatkowi, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju Pani Dorocie Rachwalik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju Januszowi Urbanowi, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Lubaczowie Pani Katarzynie Pelc-Antonik, Dyrektor Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju Pani Marcie Langner, członkom Rady Gminy Horyniec-Zdrój oraz przybyłym mieszkańcom – czytamy na stronie Gminy Horyniec-Zdrój.

Remont został wykonany dzięki dofinansowaniu jakie Gminna Biblioteka Publiczna otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 na zadanie: „Przebudowa i zakup wyposażenia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Horyńcu-Zdroju”. Przyznane środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosły 248 402,00 zł, nasz wkład własny wyniósł 94 801,00 zł.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here