Serce Lubaczowa szybko się zapełnia

1

„Lubaczów – miasto z sercem” – te słowa widoczne są w aktualnym logo miasta. O ich słuszności dowodzą mieszkańcy, którzy bardzo szybko zapełniają serce ustawione kilkanaście dni temu na Rynku.

Wielkie czerwone serce na nakrętki pojawiło się 20 sierpnia za sprawą Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie i wsparciu Burmistrza Krzysztofa Szpyta oraz jego Zastępcy – Janusza Waldemara Zubrzyckiego, a ufundowała je firma DANZZ sp. z o.o. Mieszkańcy wychodząc na spacer, na zakupy czy do urzędu mogą teraz napełniać serce nakrętkami i pomagać. Akcja spotkała się z ogromnym uznaniem. Zazwyczaj po trzech dniach pojemnik jest cały zapełniony nakrętkami.

– Szanowni Państwo, bardzo się cieszymy, że serce zapełnia się w takim szybkim tempie. Jednocześnie prosimy o nie wrzucanie do serca baterii, worków foliowych i innych rzeczy które nie są plastikowymi nakrętkami. – mówią organizatorzy akcji.

Nakrętki dla Sandry

Sandra ma 6 lat. Od urodzenia walczy by żyć. Dziewczynka choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie i jest dzieckiem leżącym. W główce ma wstawione trzy zastawki, dzięki którym żyje. Za sobą ma już 29 operacji, z czego 10 przebyła w 2019 roku.

Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek. Dla Ciebie to tylko plastik, a dla mnie to wielka pomoc. To szansa na lepsze życie. Każda Twoja nakrętka przeznaczona zostanie na moją rehabilitację. – czytamy na plakacie zamieszczonym na pojemniku.

AH, bm, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here