Oleszyce: Kierowca opla z 3,5 promila i zakazem kierowania

1

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 37-letni kierowca opla, którego zatrzymali w Oleszycach do kontroli lubaczowscy policjanci. Jak się okazało, mężczyzna dodatkowo złamał obowiązujący go sądowych zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W ubiegły piątek (28.08), około godz. 5.30 w Oleszycach, policjanci lubaczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym oplem. Badanie stanu trzeźwości 37-letniego mieszkańca gminy Wiązownica wykazało w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że to nie pierwszy taki przypadek 37-latka. Mężczyzna od początku tego roku, tylko na terenie powiatu lubaczowskiego, był zatrzymywany do kontroli drogowej kilka razy i zawsze był nietrzeźwy. W piątek został zatrzymany po raz czwarty. Okazało się również, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący go do 2025 roku.

Ostatecznie jego opel został odholowany na parking strzeżony, a 37-latek, za kierowanie po raz kolejny w stanie nietrzeźwości i za złamanie obowiązującego go zakazu, odpowie przed sądem.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here