Karol Wójcicki, znany popularyzator astronomii i prowadzący profil Z głową w gwiazdach, spotkał się w Horyńcu-Zdroju z młodymi mieszkańcami gminy. W trakcie wizyty opowiadał m.in. o nietypowych zjawiskach i miejscach nie tylko na ziemi, ale i we wszechświecie.

Karol Wójcicki to pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Jest współpracownikiem Gazety Wyborczej, prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. W latach 2008-2016 związany był z Centrum Nauki Kopernik.

W miniony wtorek (25.08) odwiedził on Horyniec-Zdrój. Spotkanie było bardzo udane.

Niezwykła charyzma i energia, z jaką przekazuje swoją wiedzę, sprawia, że spotkanie jest czymś niezwykłym i nagle astronomia zainteresować może każdego. Mamy nadzieję, że to nie jedyna wizyta Karola w naszej gminie – podsumowują organizatorzy.

Spotkanie było możliwe dzięki pomocy finansowej uzyskanej z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 na realizację II etapu koncepcji „Uniwersytetu Samorządności”.

Galeria zdjęć, fot. GOK w Horyńcu-Zdroju.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here