Posiadasz swoją firmę? Z pewnością zależy ci na tym, by biznes się rozwijał i zyskiwał coraz to więcej klientów. Dopiero wtedy można stwierdzić, że biznes świetnie prosperuje. Dzisiaj istnieje wiele możliwości i rozwiązań, które pozwolą wspierać sprzedaż. Trzeba koniecznie postawić na budowanie marki jako eksperta lub autorytetu w swojej dziedzinie. Wzrost wiarygodności marki lub produktu pozwoli odnosić ogromne zyski z biznesu, a na pewno na tym zależy każdemu przedsiębiorcy. Nic dziwnego, że większość z nich decyduje się na tworzenie spotów reklamowych, które przyciągną klientów. Czym powinien się odznaczać dobry spot reklamowy?

Po co robi się spoty reklamowe?

Spot reklamowy – czym on tak naprawdę jest? Z pewnością kojarzy się on z reklamą danej firmy, produktu. Z reguły jest to krótki film reklamowy, emitowany przed lub w przerwach między programami. Filmy tego typu nie są długie, bo z reguły trwają 30 sekund, ale długość materiału może być różna. Mówiąc o spotach reklamowych najczęściej mamy na myśli spoty telewizyjne lub radiowe, jednak są dostępne także inne ich rodzaje. Każdy na pewno zetknął się z krótkim materiałem wideo przed seansem w kinie, na ekranach komunikacji miejskiej i w innych miejscach. To również nic innego jak spoty reklamowe. Popularne są również materiały wideo w serwisie YouTube. Spoty reklamowe mają za zadanie działać na zmysły ludzi i skłonić ich do skorzystania z danych usług czy kupienia produktów.

Spot reklamowy to narzędzie wspierające sprzedaż. W różny sposób można się reklamować i reklama tego typu również da wielu nowych klientów. Warto na to postawić. Spotami reklamowymi również budujemy markę jako eksperta lub autorytetu w danej dziedzinie. Odbiorcy spotu na pewno będą patrzyli z większą wiarygodnością na daną markę lub produkt. Dzięki temu można przyciągnąć uwagę odbiorców. Budowanie komunikatu opartego na emocjach z pewnością pozwoli zyskać nowych klientów.

Dobry spot reklamowy, czyli jak zwrócić uwagę

Obecnie żyjemy w czasach, w których tempo życia jest ogromne i jak najbardziej już od pierwszych sekund spotu reklamowego powinien on angażować widzów. Najbardziej zapada w pamięć pierwsze kilka sekund spotu, więc trzeba dołożyć wszelkich starań, by właśnie tak było. To właśnie na początku spotu zapada decyzja, czy zostanie on obejrzany do końca czy przełączony na inny kanał. Szczególnie spoty reklamowe w serwisach takich jak YouTube muszą bardzo przykuwać uwagę.

Postawienie na oryginalny spot reklamowy to dobre rozwiązanie, jednak warto przy tym zachować taką formę spotu, by odbiorca bez problemu mógł w sposób czytelny odczytać produkt czy usługę. Przecież to na tym nam zależy. Artystyczny przekaz nie zawsze się sprawdzi, bo po prostu nie będzie zrozumiany. Jest to bardzo ważne, żeby przekazać reklamę w sposób czytelny dla każdego odbiorcy. Teraz odchodzi się również od kilkuminutowych spotów. Są po prostu za długie. Wystarczy niewiele sekund, by zamknąć esencję i najważniejszy przekaz, który spotka się z aprobatą widza.

Spot reklamowy – co chcemy nim osiągnąć?

Spoty reklamowe cieszą się dużą popularnością, ale decydując się na taką formę reklamy trzeba sobie postawić jedno pytanie – co chcemy osiągnąć. Cel danej reklamy pozwoli wybrać odpowiedni motyw spotu, jego długość, formę. Dopiero wtedy będzie można dotrzeć do potencjalnego klienta i trafić w jego potrzeby. A o to przecież chodzi. Jak najbardziej warto przemyśleć, co chcemy osiągnąć danym spotem.

Sprawdź: Produkcja skutecznych spotów reklamowych – Krótkie Formy


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here