Za nami Dożynki Gminne w Kadłubiskach

0

W tym roku Dożynki Gminny Narol odbyły się w Kadłubiskach. W święcie wzięli udział rolnicy, mieszkańcy i przyjezdni goście. Na miejsce przybyło także siedem Kół Gospodyń z wieńcami.

fot. narol.pl

Wieńce dożynkowe przygotowały: KGW Kadłubiska, KGW Chlewiska, KGW Jędrzejówka, KGW Lipsko, KGW Lipie, KGW Łówcza, KGW Płazów oraz mieszkańcy Gminy Narol. Korowód prowadzony przez Kapelę Bełżecką przeszedł ulicą z placu świetlicy wiejskiej do kaplicy, gdzie mszą świętą rozpoczęto obchody. Ks. Proboszcz Józef Bednarz odprawił mszę świętą i poświęcił wieńce dożynkowe. Po modlitwie, w rytmie muzyki Kapeli Bełżeckiej korowód dożynkowy udał się ponownie na plac przy świetlicy wiejskiej mijając po drodze inscenizacje dożynkowe przygotowane przez mieszkańców Kadłubisk.

Gdy wszyscy dotarli na miejsce, Dyrektor GOK Gabriela Kołodziej powitała Gospodarza Dożynek – Burmistrza Miasta i Gminy Narol Grzegorza Dominika oraz wszystkich zebranych gości. Starostowie Dożynek – Renata Swatek i Grzegorz Haras przekazali bochen chleba z tegorocznych plonów na ręce Burmistrza. Ten słowa uznania skierował w stronę rolników, doceniając ich trud włożony w pracę. Głos zabrała również Anna Kordys – asystentka Posła na Sejm RP Teresy Pamuły.

Zwycięzcę tegorocznego konkursu na najładniejszy wieniec wyłoniła komisja w składzie: Anna Kordys, Burmistrz MiG Narol Grzegorz Dominik i Sołtys Kadłubisk Janusz Drozd. Pierwszą nagrodę zdobyło KGW Płazów, drugie miejsce zajęło KGW Kadłubiska, a trzecie – KGW Jędrzejówka. Wszystkie Koła Gospodyń otrzymały wyróżnienia i podziękowania za włożoną pracę w wykonanie wieńców oraz za zaangażowanie w organizację dożynek.

Wydarzeniu przygrywała Kapela Bełżecka. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez KGW.

Przypomnijmy, że najbliższe dożynki – Dożynki Powiatowe odbędą się w niedzielę (30 sierpnia) w Gminie Stary Dzików

Galeria zdjęć, fot. narol.pl

AH, elubaczow.com, narol.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here