Przedstawicielki Fundacji OnkoRejs opowiadały o swoich przeżyciach

0

– Rak to nie wyrok! Wcześnie wykryty, we wczesnym stadium jest uleczalny. – mówiły przedstawicielki Fundacji OnkoRejs, które w dniach 24-26 sierpnia gościły w Gminie Lubaczów.

Projekt OnkoRejs Granicami Polski 2020 polega na zorganizowaniu w okresie 23-30 sierpnia marszu, który obejmuje 34 piesze trasy, wzdłuż granic Polski. Każda liczy ok. 100 km, którą pokonują 7-10 osobowe zespoły. W spacerze uczestniczą osoby po przejściach onkologicznych i ich bliscy. To już piąty ogólnopolski marsz zorganizowany przez Fundację.

Panie z Fundacji OnkoRejs dzieliły się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z chorobami onkologicznymi, ale także, mimo traumatycznych przeżyć, swoją radością i optymizmem z przedstawicielkami z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Lubaczów. Spotkanie odbyło się 25 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Krowicy Samej. W rozmowie Panie z OnkoRejsu zwracały uwagę na wielką rolę profilaktyki i potrzebę regularnych, okresowych badań diagnostycznych, gdyż wczesne wykrycie raka daje szansę na jego wyleczenie. Podczas praktycznych warsztatów zachęcały również do samobadania piersi, które stanowi pierwszy, podstawowy krok w profilaktyce raka piersi. 

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here