Pieniądze z KOWR na przebudowę dróg osiedlowych na terenie Gminy Lubaczów

5

Gmina Lubaczów otrzymała niemal 800 tys. zł bezzwrotnej pomocy finansowej na przebudowę odcinków dróg na terenie pięciu osiedli mieszkaniowych po byłym PGR Lubaczów i KRP Igloopol w miejscowościach Huta Kryształowa, Opaka, Krowica Sama, Basznia Dolna (obecnie osiedle sportowe) oraz Basznia Dolna (Sołotwina).

Dzięki interwencji Poseł Anny Schmidt-Rodziewicz we wrześniu 2019 roku w Lubaczowie otwarto zamiejscową filię Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Dzięki pomocy finansowej otrzymanej z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, możliwa będzie gruntowna przebudowa nawierzchni dróg osiedlowych w ww. miejscowościach wraz z przebudową oświetlenia ulicznego oraz budową chodników. Koszt wykonania przebudowy wszystkich ww. odcinków dróg został oszacowany na kwotę 909 935,73 zł, z czego 799 557,44 zł stanowić będzie pomoc finansowa pozyskana z KOWR.

To kolejna ważna inwestycja na terenie Gminy Lubaczów, na którą pozyskanie bezzwrotnej pomocy finansowej możliwe było dzięki staraniom miejscowego samorządu oraz zaangażowaniu i wsparciu Poseł na Sejm RP Anny Schmidt-Rodziewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Bardzo się cieszę, że udało się wspólnie w wójtem pozyskać te środki. To kolejny element poprawy infrastruktury drogowej w gminie Lubaczów, która poprawi komunikację tak ważną dla mieszkańców i pozostałych użytkowników. Dziękuję dyrektorowi KOWR w Warszawie  – Grzegorzowi Pięcie za dobrą decyzję w tej sprawie i ogromną życzliwość dla Podkarpacia” – skomentowała powyższą informację Pani Anna Schmidt-Rodziewicz.

Jak informuje Wójt Gminy Lubaczów – Pan Wiesław Kapel – przebudowa dróg osiedlowych jest elementem szerszego kompleksowego programu przebudowy i budowy dróg na terenie Gminy Lubaczów:

Bezzwrotna pomoc finansowa pozyskana z KOWR jest niezwykle ważnym wsparciem dla samorządu gminy, który ma na względzie dobro mieszkańców Gminy Lubaczów. Bez pomocy finansowej, przebudowa ww. odcinków drogi w tej trudnej, obecnej sytuacji gospodarczej nie byłaby możliwa w ciągu kilku najbliższych lat, zaś dalsza postępująca degradacja dróg osiedlowych mogła doprowadzić w konsekwencji do ich całkowitej nieprzejezdności. W imieniu własnym i mieszkańców serdecznie dziękuję Pani Poseł Annie Schmidt – Rodziewicz za okazane wsparcie dla tej inicjatywy, a także za dotychczasową pomoc, która przekłada się na wielopłaszczyznowy rozwój naszej gminy”.

W najbliższym czasie ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawcy przebudowy dróg osiedlowych. Planowany termin zakończenia prac to grudzień br.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here