Ostatnie dni z wystawą „Ku nowoczesności Kresy Niepodległe 1919- 1939” na lubaczowskim rynku

0

Do końca sierpnia na rynku w Lubaczowie można zwiedzać plenerową wystawę „Ku nowoczesności Kresy Niepodległe 1919- 1939” przygotowaną przez Dom Spotkań z Historią, Tomasza Kubę Kozłowskiego i Monikę Cichocką, przy wsparciu programu Niepodległa.

fot. Tomasz Mielnik

Wystawa poświęcona jest niemal nieobecnym w powszechnej świadomości, wybranym dokonaniom gospodarczym i cywilizacyjnym związanym z odbudową i modernizacją ziem wschodnich II RP. Ekspozycja składa się z siedmiu tematycznych wątków. Każdy z nich opowiada o wybranym aspekcie modernizacji Kresów: od odbudowy po zniszczeniach w latach 1914-1920 i modernistycznej architektury lat 30., przez inwestycje i zakłady przemysłowe (największa polska rafineria w Drohobyczu, Państwowe Kamieniołomy w Janowej Dolinie), znane firmy i marki, (m.in. kultowe radioodbiorniki Elektrit czy luksusowe trunki od Baczewskich).

Na wystawie zobaczymy zdjęcia, plakaty, druki ulotne i reklamowe, oryginalne przedmioty z lat 20. i 30. z prywatnej kolekcji kuratora Tomasza Kuby Kozłowskiego, a także z instytucji m.in. z Muzeum Narodowego, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Biblioteki Narodowej, zbiorów kolekcjonerów i osób prywatnych.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z prezentacją i odwiedzenia wystawy.

elubaczow.com, dsh.waw.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here