Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową

1

Po raz kolejny w naszym regionie ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. 18 września uczestnicy będą mieć do pokonania nocą 43-kilometrową trasę z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju.

fot. EDK Lubaczów, archiwum.

Czym jest Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

EDK Lubaczów

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa zainaugurowana zostanie Mszą Świętą o godz. 19.00 w kościele św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Po niej uczestnicy wyruszą w 43-kilometrową trasę św. Brata Alberta, która będzie biegła przez Lubaczów, Młodów, Borową Górę, Czerwoną Figurę, Hutę Kryształową, Kuczery, Radruż, Horyniec-Zdrój, Świdnicę, Nowiny Horynieckie. Rozważania zakończą się w Klasztorze Franciszkanów w Horyńcu-Zdroju.

Zapisz się już teraz

Zapisy na EDK odbywają się za pośrednictwem strony www.edk.org.pl, gdzie znaleźć można szczegółową mapę trasy i teksty rozważań do Drogi Krzyżowej.

elubaczow.com, edk.org.pl

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here