Fot. Instytut Pamięci Narodowej

W niedzielne (23.08) popołudnie w Nowym Siole odbędzie się wydarzenia upamiętniające 77. rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN UPA na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

W programie:

– Wystawa „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawę przygotowało Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie) – w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole, godz. 16.00 – Dom Strażaka w Nowym Siole.

– Promocja Książki „Nie zabijaj. Nacjonalizm i ludobójstwo na Kresach wobec Kościoła, etyki chrześcijańskiej i zasad humanizmu” (red: Osadczy Włodzimierz, Kulczycki Adam).

– Prelekcja prof. nadzw. dr. hab. Adama Kulczyckiego – wiceprezesa Stowarzyszenia „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego” z siedzibą w Lublinie, na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 77-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Galicji Wschodniej (Małopolsce Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

Zapraszają: sołtys Nowego Sioła, OSP Nowe Sioło, parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Siole i stowarzyszenie „Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego”.

Organizację wydarzenia wsparli: Zakład Produkcji Drzewnej – Kociołek Zdzisław, „Brzyski” Centrum Handlowe Franciszek Brzyski, Firma Usługowo-Handlowa – Marciniszyn Adam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here