Pielgrzymi z Lubaczowa dotarli na Jasną Górę

0

W czwartek (13.08) pielgrzymi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej niosąc swoje intencje dotarli na Jasną Górę. W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, wędrówka przybrała formę sztafetową.

Do Bazyliki Jasnogórskiej pielgrzymów wprowadził duszpasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej biskup Marian Rojek.

Piesza Pielgrzymka rozpoczęła swoją podróż z Lubaczowa 2 sierpnia. Pątnicy pokonali kilkaset kilometrów. Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, pielgrzymka przybrała formę sztafety –  uczestnicy przebywali fragment drogi. Swój cel osiągnęli 13 sierpnia. Ich wędrówka zakończyła się mszą świętą, która odprawiona została w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa naszej diecezji – Mariana Rojka. Słowo Boże wygłosił biskup diecezji włocławskiej Wiesław Mering.

– W nawiązaniu do tematu związanego z Eucharystią, to on nam podpowiadał, aby w intencjach prosić o świętość, o świętość wszystkich, którzy w tym Kościele zamojsko-lubaczowskim żyją, realizują swoje powołanie i uświęcają się na co dzień, a potem ta świętość się przekłada na codzienne sprawy, a te drobne, szczegółowe sprawy każdy niósł w swoim sercu, począwszy od zdrowia, pracy nad słabościami, pogłębiania swoich cnót, wartości, rodzinę, o małżeństwo, powołania, dobre wychowanie dzieci, młodzieży, łaska zdrowia, dobrych relacji – to wszystko było ogólnie przedstawiane w intencjach, a także sprawy, które były przekazane poprzez ludzi z naszych wspólnot, rodzin, domów, parafii. To wszystko zebraliśmy w nasze serce pielgrzymkowe i tu dzisiaj przynieśliśmy do Matki Bożej – mówił dla biura prasowego Pielgrzymki Marian Rojek biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here