Kormed Lubaczów: U nas pomożemy utworzyć Internetowe Konto Pacjenta

0

Pacjenci Centrum Medycznego KORMED w Lubaczowie mogą potwierdzić w placówce Profil Zaufany i utworzyć Internetowe Konto Pacjenta. W tej bezpłatnej aplikacji Ministerstwa Zdrowia szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o swoim zdrowiu czy swoich dzieci.

W Polsce nie ma obowiązku zakładania Internetowego Konta Pacjenta, jednak analizując korzyści płynące z jego założenia, warto to zrobić. Użytkownik otrzyma wtedy e-receptę SMS-em lub e-mailem. Ponadto będzie mógł udostępnić osobie bliskiej lub lekarzowi informacje o swoim stanie zdrowia, historii leczenia, czy ostatnio przepisanych leków. Dodatkowo, w przypadku choroby przewlekłej, po konsultacji np. telefonicznej z lekarzem, odbierze kolejną e-receptę, unikając wizyty w gabinecie.

Śmiało można więc wnioskować, że z aplikacji zadowoleni będą ci, którzy lubią mieć wszystko w jednym miejscu, a także mieć porządek w swoich medycznych sprawach. Zrezygnować więc można z domowego archiwum, a za pośrednictwem Internetu i urządzeń mobilnych w łatwy i szybki sposób sprawdzić swoje dane. Ponadto IKP powinno przypaść do gustu rodzicom, bo do aplikacji „podpiąć” można dzieci.

Do Internetowego Konta Pacjenta należy zalogować się poprzez Profil Zaufany. Pacjenci, którzy jeszcze nie posiadają takiego profilu, mogą go potwierdzić w Centrum Medycznym Kormed w Lubaczowie. Wcześniej warto zgłosić taką chęć pod numerem telefonu 16 736 21 05.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here