Rowerem po granicach Gminy Wielkie Oczy

0

To kolejna okazja dla miłośników jazdy rowerowej i pięknych widoków. W sobotę (15.08) odbędzie się Rajd Rowerowy Granicami Gminy Wielkie Oczy.

Fot. Archiwum

Przed nami kolejna edycja rajdu. Tym razem ruszy on z placu przy Urzędzie Gminy w Wielkich Oczach o godz. 13:30. Wcześniej jednak odbędzie się rejestracja uczestników, która jest konieczna ze względu na sytuację epidemiologiczną.

Trasa, którą pokonają kolarze mierzy około 50 km, bo celem jest odwiedzenie wszystkich miejscowości w gminie Wielkie Oczy. W czasie podróży uczestnicy zatrzymają się na dłuższą chwilę w Łukawcu, gdzie pod kościołem spotkają się z miejscowym kołem gospodyń, odwiedzą sanktuarium MB Łukawieckiej i kaplicę im. św. Jana Pawła II. Drugi postój organizatorzy przewidzieli w Kobylnicy Wołoskiej. Rowerzyści zwiedzą świątynię – cerkiew św. Dymitra. Tutaj także będzie czas na regenerację sił, o co zadba KGW Kobylnica Wołoska. Rajd zakończy się na „Turówce” w Wielkich Oczach na małym poczęstunku. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe gadżety. Odbędzie się także losowanie niespodzianek.

– W tym roku, znowu dołączamy do akcji #RowerPomaga i jeździmy nie tylko dla siebie, ale też dla dzieciaków – podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych. Szczegóły akcji Fundacji Ekologicznej ARKA na oficjalnej stronie www.rowerpomaga.pl – tłumaczą organizatorzy.

Nad bezpieczeństwem rajdu czuwać będą policjanci z Komisariatu Policji w Oleszycach i strażacy z OSP Wielkie Oczy.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here