Znamy wyniki matur. Jak poradzili sobie uczniowie z powiatu lubaczowskiego?

0

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie ogłosiła wyniki tegorocznych matur. W Polsce egzamin zdało 74% uczniów,  17,2% abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki we wrześniu. A jak poradzili sobie absolwenci szkół z powiatu lubaczowskiego? Sprawdziliśmy to.

Zdawalność egzaminu maturalnego w naszym powiecie plasuje się na poziomie 65%. W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie maturę z przedmiotów obowiązkowych zdało 76,71% uczniów, czyli nieco lepiej niż średnia krajowa.

Natomiast w Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie świadectwo dojrzałości odbierze 68,42%. Z kolei w Technikum maturę pozytywnie zaliczyło 63,08%. W Oleszyckim Technikum egzamin zdało 27,59%, a w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Lubaczowie – 11,11%.

Na Podkarpaciu maturę zdało nieco ponad ¾ maturzystów, co jest wynikiem lepszym o 1,2 punktu procentowego od średniej krajowej.

Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Abiturienci musieli też obowiązkowo przystąpić choć do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. W tym roku, ze względu na epidemię, nie przeprowadzono egzaminów ustnych.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here