Pościg za motorowerzystą w Narolu

0

Policjanci z Narola zatrzymali 38-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli, popełnił szereg wykroczeń oraz znieważył i naruszył ich nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek (06.08) po północy w Narolu, policjanci dostrzegli motorowerzystę wyjeżdżającego ze stacji paliw. Kierujący zwrócił uwagę funkcjonariuszy tym, że włączając się do ruchu, nie zatrzymał się przed znakiem „STOP”, dodatkowo jechał bez kasku, miał niesprane tylne oświetlenie pojazdu i nie miał tablicy rejestracyjnej.

Policjanci postanowili go zatrzymać, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając mu wyraźny znak do zatrzymania. Mężczyzna postanowił jednak przyśpieszyć, wjechał na chodniki i i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, a gdy radiowozem zajechali mu drogę, motorowerzysta porzucił swój pojazd i ukrył się w przydrożnych zaroślach. 38-letni mieszkaniec gminy Narol został jednak szybko zatrzymany.

Teraz kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co zgodnie z obowiązującymi przepisami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzanej interwencji. Nieodpowiedzialnemu motorowerzyście została pobrana krew do badań.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here