W Horyńcu-Zdroju „Z głową w gwiazdach” z Karolem Wójcickim

0

Karol Wójcicki – znany popularyzator astronomii i twórca największego w Polsce astronomicznego profilu społecznościowego „Z głową w gwiazdach” będzie gościł w Horyńcu-Zdroju. Z mieszkańcami naszego regionu spotka się 25 sierpnia (wtorek) w Świetlicy Wiejskiej.

Fot. facebook.com/ZGlowaWGwiazdach

Karol Wójcicki to pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy i prezenter telewizyjny. Jest współpracownikiem Gazety Wyborczej, prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. W latach 2008-2016 związany był z Centrum Nauki Kopernik.

Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych, takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 12 tys. osób. Przygotował także wiele innych imprez popularnonaukowych. Teraz przyjedzie do Horyńca-Zdroju, gdzie we wtorek (25 sierpnia) o godz. 16:00 spotka się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu lubaczowskiego. Z tymi nieco starszymi zobaczy się o godz. 20:00 i wspólnie z nimi obserwować będzie niebo.

Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Swoją obecność na spotkaniu należy zgłosić pod numerem telefonu 605 437 003.

„Gmina Horyniec-Zdrój, uzyskała pomoc finansową z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 na realizację II etapu koncepcji „Uniwersytetu Samorządności”. W ramach projektu odbędą się inicjatywy edukacyjne skierowane do mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Szczegóły dotyczące szkoleń znajdują się na plakacie.”


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here