Restauracja polska w Krakowie

0

Któż z nas nie lubi kuchni polskiej? Różnego typu zupy, nieoceniony schabowy z ziemniakami i koperkiem, bigos nie mają sobie równych. Wszystko to sprawia, że polskich restauracji wciąż przybywa. Jakie dania polskie cieszą się największą popularnością i gdzie możemy ich skosztować? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Któż z nas nie lubi kuchni polskiej? Różnego typu zupy, nieoceniony schabowy z ziemniakami i koperkiem, bigos nie mają sobie równych. Wszystko to sprawia, że polskich restauracji wciąż przybywa. 

Jakie dania polskie cieszą się największą popularnością i gdzie możemy ich skosztować? Poniżej kilka informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Najpopularniejsze dania kuchni polskiej 

Wyśmienite dania kuchni polskiej moglibyśmy wymieniać bez końca, ograniczymy się jednak do tych, które zyskały największą popularność. 

 • Przystawki ‒ wśród najpopularniejszych polskich przystawek wymienić możemy tarara, śledzie czy uwielbiany przez wielu chleb ze smalcem i ogórkiem. 
 • Zupy ‒ kuchnia polska to bogactwo zup ‒ wielu nie wyobraża sobie obiadu bez gorącej, pożywnej zupy. W polskich domach, jak również w restauracjach na terenie naszego kraju, serwowane są rosół z kury, pomidorowa, żurek staropolski, ogórkowa, kapuśniak, szczawiowa. 
 • Dania mięsne ‒ jakie dania mięsne cieszą się największą popularnością? Tutaj wymienić możemy schabowego, kaczkę pieczoną, gołąbki, gulasz wieprzowy, golonkę, zrazy, kotlety mielone, bigos. 
 • Dania mączne i rybna  ‒ pierogi, kluski śląskie, placki ziemniaczane, pstrąg, karp. 

Restauracja Pod Aniołami – Kraków 

Wszystkim miłośnikom dań kuchni polskiej polecamy zlokalizowaną w Krakowie restaurację Pod Aniołami. Restauracja od 1893 roku cieszy się niesłabnącym zaufaniem największych smakoszy. Warto podkreślić, że wymieniona restauracja uzyskała liczne nagrody ‒ zarówno krajowe, jak i zagraniczne. 

Jakich dań skosztować możemy w restauracji Pod Aniołami? 

 • – zupy ‒ staropolski rosół, polski barszcz czerwony, chłodnik z botwiny 
 • – pierogi ‒ na przykład pierogi z kilku mięs, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ze szpinakiem i bryndzą 
 • – dania mięsne ‒ szaszłyki z polędwiczki wieprzowej i boczku, polędwica marynowana, stek z dzika, filet z kaczki, staropolski bigos z siedmiu mięs 
 • – dania bezmięsne ‒ szaszłyki z kaszą gryczaną i grzybami, leśne kurki w śmietanie
 • – ryby ‒ górski pstrąg po pastersku,  
 • – desery ‒ szarlotka, sernik z bakaliami, lody 
 • – i wiele, wiele innych 

Restauracja przygotowała również rozbudowaną kartę win.

Podsumowanie 

W kuchni polskiej nie brakuje różnego rodzaju pyszności, zupy, dania mięsne i mączne, desery zyskały już wielu miłośników. Największą popularnością cieszą się żurek staropolski, rosół, schabowy w panierce, kotlety mielone, bigos czy pierogi. Wszystko to sprawia, że restauracji polskich wciąż przybywa, jedną z nich jest Pod Aniołami w Krakowie


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here