Granty dla mikro i małych przedsiębiorstw z regionu

0

Mikro i małe przedsiębiorstwa z Podkarpacia, które ucierpiały z powodu pandemii mogą liczyć na wsparcie. Pieniądze będą przekazywane przedsiębiorcom w formie bezzwrotnego grantu na zaspokojenie potrzeb związanych z zachowaniem płynności finansowej.

Fot. podkarpackie.pl

Warunkiem jest przynajmniej 50 procentowy spadek obrotów w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Na pomoc jest przygotowanych 40 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

Nabór wniosków prowadzić będzie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego. Ten ruszy 12 sierpnia za pośrednictwem platformy ePUAP. Przedsiębiorcy mogą złożyć tylko jeden wniosek. Formularze wniosków oraz instrukcje są dostępne na stronie RARR. Kolejność rozpatrywania, a potem wypłacania grantów zależy od terminu jego złożenia. Wsparcie będzie przyznawane i rozliczna w oparciu o tabelę stawek jednostkowych. Jedna firma może dostać od 23,5 tys. zł (samozatrudnieni) do 164,7 tys. zł (mała firma zatrudniająca 49 osób). Dofinansowanie może wynieść nawet 100 proc. Grant może być przyznany na maksymalnie 3 miesiące.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here