Podczas ogradzania domu stajemy przed wyborem najlepszej bramy przesuwnej. Na co zwrócić uwagę i jak wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania?

Dobre wykonanie

Brama przesuwna ma za zadanie ochronić nas przed ewentualnymi złodziejami, a także wizytami zwierząt (czy to domowych, czy dzikich) przez długie lata. Zasadniczo montując tego typu sprzęt nie zakładamy, że w ciągu najbliższych kilku lat będziemy musieli go wymienić – dlatego bardzo istotne jest, aby zwrócić uwagę na jakość jej wykonania.

Wyłącznie solidnie przygotowana i zaimpregnowana brama ma szansę nie skorodować w pierwszym sezonie jesienno-zimowym. Dobrze jest także samodzielnie raz do roku przemalować bramę (i ewentualnie płot) specjalną bejcą, która ochroni je przed korozją wynikającą z niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na bramę przesuwną?

Odpowiednio dopasowana, nie zajmuje miejsca przy otwieraniu i zamykaniu – co jest znaczną wygodą. To oznacza, że nie musimy przygotowywać żadnej wolnej przestrzeni na terenie własnego ogrodu ani przed nim – dzięki czemu rośliny ogrodowe czy inne przedmioty mogą znajdować się w dowolnie wybranym miejscu, bez uwzględniania tego, że od czasu do czasu będzie się tam znajdować brama.

Jeśli dodatkowo zainwestujemy w napędy bram przesuwnych, zyskamy szybkie i bezpieczne zamykanie terenu domowego ogrodu przed intruzami. Dzięki wykorzystaniu silniczków do otwierania i zamykania, nie musimy martwić się koniecznością samodzielnego otwierania oraz zamykania bramy. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w razie niepogody – nie zachodzi żadne ryzyko, że pobrudzimy odzież, szarpiąc się z bramą.

To także idealne rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn po prostu nie mają dość siły na samodzielne otworzenie lub zamknięcie bramy przesuwnej. Dzięki wygodnemu pilocikowi, wystarczy kilka kliknięć, aby opuścić dom i zamknąć za sobą bramę.

A co z garażem?

Bramy garażowe zapewniają zabezpieczenia domu od strony podjazdu. Dostępne są modele panelowe, które niejako „chowają się” pod sufitem podczas otwierania lub takie, które otwierają się do przodu. Niezależnie od wybranej opcji, także tutaj warto zainwestować w silnik.

Napędy bram garażowych, podobnie jak w pierwszym przypadku, zapewniają dużą wygodę. Dodatkowo, w okresie jesienno-zimowym minimalizują utratę ciepła z wnętrza domu, bowiem brama jest otwarta tylko tyle, ile to konieczne – bez oczekiwania, aż opuścimy pojazd i zamkniemy ją. To również sprawia, że możemy nie ubierać się w kurtkę w pojeździe, bowiem w ogóle nie mamy styczności z zimnem.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here