Płaca minimalna w 2021 ma urosnąć o 200 zł i ma wynosić 2800 zł brutto. Osoba zatrudniona dostanie ponad 2000 zł na rękę. Zapowiadana płaca minimalna na poziomie 3000 zł brutto w 2021 nie mogła być spełniona, a to w związku z Covid-19 i negatywnym stanem gospodarki i kondycji wielu firm.

Wiceprzewodniczący OPZZ Piotr Ostrowski zaznaczył że OPZZ bierze pod uwagę pandemię Covid-19 oraz prognozy Narodowego Banku Polskiego dotyczące gospodarki. Tym samym dodaje że inflacja „niewątpliwie odbije się na realnej płacy Polaków”.

Kwotę minimalnego wynagrodzenia rok do roku ustala rząd prowadząc konsultacje z Radą Dialogu Społecznego. Zazwyczaj rząd musi swoje stanowisko przedstawić do połowy czerwca, jednak  z powodu Covid-19, konsultacje przełożyły się w czasie. Wynagrodzenie minimalne w Polsce stale rośnie, i jest ustalane na nowym poziomie co rok od 2002. Przypominamy że w 2019 roku wynagrodzenie minimalne wyniosło 2250 brutto, natomiast w 2020 już to było 2600 brutto.

Minimalne wynagrodzenie za pracę na pełnym etacie, otrzymuje na dzień dzisiejszy około 1,5 mln zatrudnionych, co stanowi 17 proc. wszystkich pracowników.

Pracujesz na umowie o dzieło lub na umowie zlecenie i zarabiasz mniej niż minimalna krajowa? Znajdź pracę gdzie będziesz lepiej chroniony prawem pracy. Praca na pełnym etacie to także prawo do płatnych urlopów, płatnych zwolnień lekarskich i w przyszłości cały szereg praw emerytalnych i rentowych. 

Sprawdź aktualne oferty pracy w Twojej okolicy dopasowane do Twoich predyspozycji i umiejętności, przygotuj mocne CV. Jak się zabrać do pisania skutecznego CV? Skorzystaj ze wskazówek na – https://otokariera.pl/puste-cv-do-wypelnienia. Pamiętaj każdy element w Twoim CV jest ważny, od fotografii po przez umiejętności, doświadczenie po zainteresowania. Dopracuj każdą rubrykę swojego życiorysu zawodowego. Zapewniam że każda minuta, godzina spędzona na przygotowaniu mocnego CV nie będzie stracona. 


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here