Skromne święto lubaczowskich policjantów

1

Dziś (24.07) w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaczowie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Święta Policji. W ich trakcie funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo odprawił mszę św. w intencji policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, ich rodzin, policjantów emerytów oraz zmarłych funkcjonariuszy, którzy pracowali w tej jednostce.

Ze względu na stan epidemii i prowadzone w lubaczowskiej komendzie prace remontowe, tegoroczne święto było obchodzone skromniej niż w minionych latach. Dzisiejsze obchody rozpoczęły się o godz. 10 uroczystym apelem. Uroczystość była okazją, aby awansować na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantkom i policjantom oraz pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie.

W tym roku 30 policjantów z lubaczowskiej komendy awansowało na wyższe stopnie służbowe: 2 w korpusie oficerów młodszych Policji, 12 w korpusie aspirantów Policji, 12 w korpusie podoficerów Policji i 4 w korpusie szeregowych Policji.

W uroczystym przemówieniu Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie podinsp. Grzegorz Błaszczyk podziękował policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym oraz przedstawicielom związków zawodowych za ich pracę w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii, doceniając ich zaangażowanie i poświęcenie. Ponadto, uroczystość była także okazją do złożenia podziękowań dla tych, którzy na co dzień wspierają pracę lubaczowskiej Policji. W tym miejscu słowa wdzięczności skierowane zostały do Starosty, Burmistrzów, Wójtów oraz Nadleśniczych z powiatu lubaczowskiego. Komendant podziękował szczególnie funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Straży Granicznej oraz strażakom Państwowej Straży Pożarnej.

Podinsp. Grzegorz Błaszczyk komendant lubaczowskiej jednostki przekazał także życzenia nadesłane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryka Moskwę, Minister Annę Schmidt-Rodziwicz, posłów na Sejm RP Teresę Pamułę i Tadeusza Chrzana oraz przedstawicieli samorządów.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here