Na obrazach przedstawiali kreatywny świat

0

Odbyły się pierwsze warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Razem tworzymy kreatywny świat”. Zajęcia rozwijające kreatywność, samodzielność i ciekawość skupiały się na kwestiach plastycznych, a ich tematem przewodnim był „Krajobraz Letni”.

Fot. Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Uczestnicy projektu – dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz Domu Dziecka w Nowej Grobli tworzyli obrazy. W świat malarstwa wprowadzała je Aneta Przepłata Mazepa – malarka z zamiłowania, członek Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, która podzieliła się swoją wiedzą i ważnymi elementami tworzenia dzieł sztuki. Zajęcia odbyły się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. W ich trakcie dzieci samodzielnie malowały własne obrazy, dowiedziały się jak przygotować farby ze składników, które można kupić w zwykłym sklepie spożywczym, jak można domowym sposobem przygotować akwarelę, temperę i farbę olejną, bo wybór farby to nie tylko kwestia koloru – każda inaczej schnie i pokrywa malowane powierzchnie. 

– Dzieci wykazały się kreatywnością, doskonaliły swoje umiejętności plastyczne, stworzyły wspaniałe dzieła, które w dalszym etapie projektu zostaną zaprezentowane szerszej publiczności. Zajęcia sprawiły niesamowitą radość uczestnikom. – podsumowują organizatorzy.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here