Do Zakopanego udajemy się bardzo chętnie. Kiedy czujemy, że czas na odpoczynek, na naładowanie się pozytywną energią, to właśnie miasto często przychodzi na myśl, jako cel podróży. Jest gościnne, przyjazne, pełne ciekawostek i niespodzianek. Nie sposób wybrać jedną, najlepszą atrakcję, ale na pewno warto polecić taką, która dostarczy wiele miłych wrażeń oraz będzie szansą na poznanie wyjątkowych krajobrazów. Mowa o spływie przełomem Dunajca.

Z innej perspektywy

Uroki gór odkrywamy podczas wędrówek po szlakach, bądź rowerowych przejażdżek. Aktywności te jednak wymagają wysiłku, a gdyby tak wsiąść na drewnianą tratwę, popłynąć przed siebie, nie myśleć o niczym, relaksować się i cieszyć widokami? Prawda, że to wygodna forma poznawania gór? Podczas spływu spoglądamy na potężne szczyty, zachwycamy się nimi, jesteśmy blisko fascynującej, dzikiej przyrody – czeka nas sporo radości.

Kiedy dookoła tak cudnie, nad nami błękitne niebo, w wodzie widzimy odbicie słońca, słuchamy śpiewu ptaków, nietrudno oderwać się od wszystkiego, co na co dzień nas przytłacza i nie daje spokoju. Takie momenty pozwalają złapać oddech, dystans do rozmaitych spraw i zapomnieć o rzeczywistości. Spływ jest okazją do zwiedzenia Pienińskiego Parku Narodowego, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zakątek urzeka i nawet osoba, która nie jest miłośnikiem dzieł, jakie prezentuje natura, będzie pod ogromnym wrażeniem. Koniecznie musimy nadmienić, że podczas wycieczki flisak opowiada ciekawe historie, dzięki czemu czujemy klimat dawnych lat.

Gdzie zarezerwować atrakcję?

Organizatorem spływów przełomem Dunajca jest firma www.splyw.pl. Wiele bardzo dobrych opinii przekonuje do skorzystania z jej usług. Szczególnie, że od lat dba o to, by turyści odwiedzający miasto pod Tatrami przeżyli super przygodę i zechcieli ponownie tam wrócić. Splyw.pl poza samym spływem zapewnia inne atrakcje, które urozmaicą odpoczynek. Fani przejażdżek na dwóch kółkach mogą skorzystać z nowoczesnych rowerów i e-rowerów. Osoby, które lubią wzrost adrenaliny, chętnie udają się na wyprawę na quadach. Natomiast wielbiciele góralskiej muzyki, tańców i śpiewów poszaleją na biesiadzie. Pełna oferta umieszczona jest na stronie www.splyw.pl/pakiety/splyw-dunajcem.

Być w górach, nie przebywać na świeżym powietrzu, nie napawać się atmosferą, krajobrazami – to ogromny błąd. Należy czerpać z wizyty jak najwięcej. Spływ jest atrakcją, która pozwala być bardzo blisko przyrody, podziwiać potężne szczyty i cieszyć się bajecznym otoczeniem.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here