Wyjątkowa kolacja w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów

4

Każda edycja Festiwalu Dziedzictwa Kresów okraszona jest degustacją potraw. W tym roku na wyjątkową kolację zaprasza Kresowa Osada w Baszni Dolnej. W sobotę 25 lipca na uczestników czekać będzie nie tylko specjalne menu, ale także Andrzej Fiedoruk.

Aktualizacja z dn. 23.07: Wydarzenie zostało odwołane!

– Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne menu degustacyjne. – mówią organizatorzy.

Składa się ono m.in. z setu 3-daniowego. Oznacza to, że za kolację składającą się z trzech dań – przystawki, zupy i dania głównego, zapłacimy jedynie 55 zł. Zestaw składa się z karpia marynowanego w miodzie, otulonego płatkami migdałów z dodatkiem kiszonej kapusty i oliwy koperkowej, bulionu warzywnego z dodatkiem palonych kości wołowych, serwowanego z pierożkami z grzybów leśnych oraz przepiórczym jajkiem gotowanym sous-vide oraz zgrillowanych żeberek wieprzowych, bardzo długo duszonych w rosole z rozmarynem, podgrzybkiem i jałowcem podanych z kacapołami gotowanymi na mleku serwowanych z młodymi warzywami z patelni.

Ponadto w karcie pojawiły się dania dodatkowe: świeży pstrąg z Roztocza, czuleni, pascha, lody w słoiku, szarlotka, sernik i krucha tarta.

Kolacja będzie nie tylko doskonałą okazją, by miło spędzić czas z najbliższymi – rodziną czy przyjaciółmi. W jej trakcie gość specjalny – Andrzej Fiedoruk (znawca kuchni regionalnych, autor książek kulinarnych) opowie m.in. o kresowych nalewkach.

Warto już dziś dokonać rezerwacji (tel. 500 738 500), tym bardziej, że organizatorzy zapewniają, że wszelkie zasady bezpieczeństwa będą zachowane.


4 komentarze

  1. Czy tego parku przy Muzeum Kresów w Lubaczowie nie można byłoby jakoś doprowadzić do użytku? Coś w stylu jak warszawskie Łazienki. Ależ byłoby cudownie i fantastycznie. Ile imprez mogłoby się tam odbywać, czas możnaby tam spędzać z rodziną, znajomymi…..

  2. I festyny co sobota,tu orkiestra,tu kapela,tu dla mlodych,tu dla starych a potem zwykla zabawa tylko nie jakis dj ale tak jak pamietam za dziecka. Normalny zespol,ze kazdy cos dla siebie znajdzie. Piwko,kielbaski,popcorn,balony,wata cukrowa nawet kanapki. To bylby hit

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here