Warsztaty kulinarne z Damianem Kordasem i Andrzejem Fiedorukiem

0

Organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa Kresów nie tylko dzieci zapraszają do wspólnego gotowania. Dla młodzieży przygotowali warsztaty kulinarne, które poprowadzą Damian Kordas – najmłodszy MasterChef w Europie i Andrzej Fiedoruk – socjolog,  historyk, autor wielu książek o tematyce kulinarnej i regionalnej.

– To doskonała okazja, aby przetestować swoje kulinarne umiejętności pod czujnym okiem ekspertów. – zachęcają do udziału organizatorzy.

Tematyka przewodnia spotkania to kuchnia tradycyjna w nowoczesnej odsłonie. Powrót do kuchni tradycyjnej i lokalnych produktów w innowacyjnej odsłonie może być fascynujący. Utalentowany kucharz to dziś trochę naukowiec, pasjonat, a przede wszystkim ktoś uwielbiający czerpać z historii. Młodych kucharzy w połączeniu tych czynników wspierać będą Damian Kordas, którego znamy głównie z programu TVN „MasterChef” oraz Andrzej Fiedoruk – autor wielu książek kulinarnych, w których łączy ze sobą głęboką wiedzę o regionie z nowatorskim ujęciem tematu. 

Uczestnicy warsztatów podzieleni zostaną na dziesięć dwuosobowych zespołów. Przyrządzą oni dania zgodnie z przepisami przygotowanymi przez prowadzących zajęcia. Warsztatowe duety nauczą się jak wykonać przystawkę, danie główne i deser. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie dwuosobowych grup wypełniając formularz zgłoszeniowy (z obowiązkowo podanymi numerami telefonów kontaktowych) oraz klauzule informacyjne, które należy przesłać mailem (skan podpisanych dokumentów) na adres: sekretariat@lubaczow.com.pl do 22 lipca, do godz. 15. Pliki do pobrania znajdują się pod adresem: festiwalkresow.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w warsztatach, które odbędą się 25 lipca o godz. 15.00 w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, decyduje kolejność zgłoszeń.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here