Zapraszamy dzieci do wspólnego gotowania

0

Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel zachęca najmłodszych mieszkańców do wspólnego gotowania. W ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów odbędą się warsztaty kulinarne „Strudle, bajgle, piszingery”, które ruszą 25 lipca (sobota) o godz. 10.00 w Kresowej Osadzie.

Kto z nas nie lubi wraz ze swoimi dziećmi założyć fartuch, odmierzać, mieszać, sypać, rozsypywać i brudzić się z kulinarną pasją? Gotowanie z dziećmi to naprawdę świetna zabawa, tym bardziej, że jej finałem jest degustacja przyrządzonej potrawy.

Warsztaty kulinarne z najmłodszymi, które co roku odbywają się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, cieszą się sporym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy postanowili i w tym razem także zaprosić dzieci do kuchni i wspólnie z Wójtem Wiesławem Kaplem upiec słodkości.

– Uczestnicy podzieleni zostaną na drużyny, które na podstawie przepisu, z otrzymanych produktów, przygotują ciasto. Receptura jak zwykle pozostanie „tajemnicą” aż do dnia warsztatów, ale z pewnością nie będzie skomplikowana. – tłumaczą organizatorzy.

Dla wszystkich uczestników zajęć, a także dla obserwatorów (np. rodzeństwa) zapewniona zostanie opieka, przygotowane będą zabawy animacyjne oraz drobny poczęstunek.

Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na spełnienie wymogów sanitarnych organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w warsztatach. Formularze (z obowiązkowo podanym numerem telefonu kontaktowego) oraz klauzulę informacyjną należy przesłać mailem (skan podpisanych dokumentów) na adres sekretariat@lubaczow.com.pl do 22 lipca, do godz. 15. Dokumenty pobrać można ze strony festiwalkresow.pl.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here