W sobotę i niedzielę w Horyńcu-Zdroju odbyły się zawody sportowe pt. „Szukamy Bociana”. Na linii startu stanęło sporo biegaczy i zawodników Nordic Walking.

Zawody podzielone zostały na dwie części. W pierwszej uczestnicy zmierzyli się w I Marszu na Powitanie Wiosny. Jako pierwszy linię mety przekroczył Marek Sokołowski z czasem 55:48. Zaraz za nim pojawił się Wojciech Kułakowski (56:52), a jako trzeci – Grzegorz Gwozda (58:46). Natomiast wśród kobiet najlepsza była Erwina Wilusz (58:51). Drugie miejsce wywalczyła Joanna Zając (1:02:32), a trzecie – Wiesława Kubiszyn (1:04:03).

Z kolei w I Biegu na Powitanie Wiosny najlepszy okazał się Maciej Kiper (51:48). Na drugim miejscu na podium stanął Tomasz Szady (52:42), a na trzecim – Przemysław Oleksy (53:56). W gronie kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Magdalena Musialik (1:10:54). Druga była Beata Kacprzak (1:18:32), a trzecia – Justyna Ślizga (1:19:01).