Wznowią odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu

0

Od najbliższego poniedziałku 6 lipca wznowione zostaną odprawy na przejściu granicznym w Budomierzu. Planując podróż należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim.

Od 3 lipca obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy zwolnieni zostali z kwarantanny po przekroczeniu granicy zewnętrznej EU. Dotyczy to m.in. podróżnych przekraczających granicę z Ukrainy do Polski. W stosunku do obywateli państw trzecich, w tym ob. Ukrainy jadących do pracy, w dalszym ciągu realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej.

Aktualnie, granicę z Ukrainą na Podkarpaciu można przekraczać w Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy) i Medyce (ruch osobowy, w tym pieszy oraz towarowy).

Od 6 lipca na podstawie rozporządzenia MSWiA (Dz.U. z 2 lipca 2020 r. poz. 1183) uruchomione zostaną odprawy graniczne w Budomierzu (ruch osobowy oraz towarowy do 3,5 tony) w gminie Lubaczów.

Planując podróż zagraniczną należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim.

Wybierasz się za granicę i nie wiesz jakie ją obostrzenia w kraju tranzytowym i docelowym? Wejdź na stronę MSZ, kliknij w nazwę kraju i poznaj szczegóły (LINK).

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here