Uprawa pieczarek to doskonały przykład hobby, które może przynieść poważne zyski. Wynika to z faktu, że plony naszych upraw pojawiają się w tym przypadku co sześć tygodni, czyli o wiele więcej niż w przypadku warzyw i owoców. Aby rozwinąć swoją pasję w prawdzie źródło dochodu, musimy założyć pieczarkarnię wyposażoną we wszystkie potrzebne urządzenia. Podpowiadamy, w jakie maszyny do uprawy pieczarek warto zainwestować.

Uprawa pieczarek – co trzeba o niej wiedzieć?

Osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem uprawy pieczarek muszą zastanowić się przede wszystkim nad kształtem swojej pieczarkarni. Wielu z nas wciąż kojarzy się ona z dobrze zaadaptowanym drewnianym barakiem umieszczonym gdzieś na tyłach domu. Nic bardziej mylnego. Pieczarkarnie to dzisiaj dobrze wyposażona hala, która charakteryzuje się odpowiednim poziomem wilgotności oraz stałą wartością temperatury. Właśnie dlatego pomieszczenie to powinno być zawczasu bardzo dobrze przygotowane. Optymalny rozwój pieczarek można pozyskać tylko dzięki zabezpieczeniu go szczelną izolacją, która z wielką starannością chroni panujący w środku klimat przed chłodem i wiatrem. Nie obędzie się także bez klimatyzacji. W nowoczesnych obiektach jest ona integralnym elementem specjalnego systemu sterowanego przez komputer. Bez dobrej jakości klimatyzacji nie będziemy w stanie utrzymać w pieczarkarni odpowiedniej temperatury powietrza, a także poziomu wilgotności, który umożliwia skuteczne uprawy.

Uprawy pieczarek nie musimy także zaczynać od zera. Obecnie na rynku z łatwością można znaleźć potrzebne podłoże z będącą w trzeciej fazie, czyli całkowicie dojrzałą grzybnią. Jak więc widać rozpoczęcie uprawy pieczarek nie jest trudne, jeżeli tylko mamy dobrze wyposażoną pieczarkarnię, w której znajdują się wszystkie urządzenia niezbędne w pełnej sukcesów uprawie.

Jakie urządzenia najlepiej sprawdzą się w pieczarkarni?

Nie da się prowadzić skutecznej uprawy pieczarek bez odpowiednich urządzeń. Jednym z najważniejszych jest skuteczny system nawadniający, który odpowiada za doprowadzanie wody do wzrastających pieczarek. Za odpowiednią wilgotność powietrza odpowiadają zaś systemy nawilżania wysokociśnieniowego. Tak jak już zostało powiedziane, nie możemy także zapomnieć o klimatyzacji, która reguluje temperaturę w pomieszczeniu.

Na wyposażenie pieczarkarni składa się jednak także wiele innych elementów, o których powinniśmy pamiętać. Są to przede wszystkim plandeki, które służą do zakrywania tuneli i zapewniania odpowiedniego zacienienia. Skuteczna ochrona przed promieniami UV to warunek dla dobrego rozwoju pieczarek. W momencie, kiedy nasza pieczarkarnia staje się coraz większa jej wyposażenie także powinno być bardziej kompleksowe i rozwinięte. W dobrze rozwiniętych halach z łatwością natkniemy się na sprzęty takie jak kombajny do załadunku podłoża czy transportery odbiorcze.

Pieczarkarnia to doskonałe połączenie hobby z interesem, dlatego warto zadbać o to, aby była jak najlepiej i jak najbardziej kompleksowo wyposażona.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here