Ekipa #Trzaskowski2020 w powiecie lubaczowskim

55

Choć dopiero co poznaliśmy oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich, to sztaby i kandydaci, którzy powalczą o urząd w drugiej turze, nie zwalniają tempa. Powiat lubaczowski odwiedziła dziś (30.06) ekipa #Trzaskowski2020.

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła już oficjalne wyniki wyborów prezydenckich pierwszej tury. Wiadomo już, że za dwa tygodnie, 12 lipca, po raz kolejny ruszymy do lokali wyborczych, by zagłosować w drugiej turze, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. W powiecie lubaczowskim zdecydowaną większość głosów (blisko 65 %) uzyskał urzędujący prezydent, a kandydat Koalicji Obywatelskiej zebrał prawie 14 % głosów.

To właśnie sztabowcy Rafała Trzaskowskiego uaktywnili się jako pierwsi w powiecie lubaczowskim. Dziś z materiałami wyborczymi pojawili się m.in. w Lubaczowie, Cieszanowie, Narolu i Horyńcu-Zdroju i zachęcali do głosowania na swojego kandydata.

Zobaczcie zdjęcia, fot. facebook.com/lukacijewska

55 komentarze

 1. Konsekwencje wyboru Rafałka na prezydenta.
  – śluby homoseksualistów
  – adopcja dzieci przez homoseksualistów
  – indoktrynacja naszych dzieci w szkołach przez homoseksualistów
  – O 500+ możemy zapomnieć
  – przekop mierzei wiślanej zostanie wstrzymany
  – wszystkie projekty związane ze stanami zjednoczonymi zostaną wstrzymane
  -Rozwój Polskiej Gospodarki będzie na poziomie rządów Platformy Obywatelskiej czyli wygaszamy zamykamy likwidujemy i sprzedajemy na korzyść Niemiec.
  Zastanówcie się Polacy czy chcecie takiej przyszłości dla Polski.

   • To dlaczego obiecuje że jako prezydent będzie dawał śluby homoseksualistom.
    Wcześniej pan Czaskowski mówił tez że zabierze 500+ bo to rozdawnictwo i naszego państwa na to nie stać. A teraz co ładnie to brzmi i da mu głosy przed wyborami.

  • Nie ma to, jak odpisywać sobie samemu.
   Ale retoryka wskazuje na uzależnienie od TVP. Homoseksualiści bolą cię tak, jakby jeden z nich miał ożenić się z tobą i adoptować twoje dziecko. A co, jeśli okaże się, że homoseksualista sprzedaje ci codziennie bułki? Albo jest pilotem samolotu, którym lecisz? Albo pracuje w urzędzie wypłaca te twoje 500+? Albo uczy matematyki? Co, jeśli byś o tym nie wiedział i nagle byś się dowiedział?

   Podziel się proszę swoją opinią na tematy:
   a) co realnie da przekop mierzei wiślanej
   b) co to za ważne projekty prowadzone są z USA, za które tak bardzo trzymasz kciuki?
   c) jakie są zagrożenia dla gospodarki i czemu kiedyś było gorzej?
   d) co to ten zły Niemiec od nas nakupował po promocyjnej cenie?

   • To nie odpisywanie samemu sobie. Numer IP to adres sieci, nie konkretnego komputera z którego się pisze. Widocznie jesteśmy w tej samej sieci, a może nawet nie, bo zagwiazdkowane liczby w adresach mogą się różnić.

   • Nie odniósł się Pan jeszcze do :
    – adopcji dzieci przez środowiska homoseksualne
    – i do indoktrynacji dzieci w szkołach przez środowiska homoseksualne.
    A z miłą chęcią odniosę się do pana pytań.
    Mam kolegę i znamy się od dziecka i jakiś czas temu dowiedziałem się że jest homoseksualistą i nikt z tego tytułu nie traktuje go inaczej. Po prostu przyznał się że jako dziecko był molestowany przez innych homoseksualistów i dlatego taki jest.
    Jak napisałem wcześniej nie mam nic do Homoseksualistów bo oni byli są i będą.
    Nie podoba mi się tylko że pan Czaskowski chce wykorzystać te środowiska homoseksualne by zbić kapitał polityczny.
    -Jeżeli chodzi o przekop mierzei wiślanej. Jest istotny tak samo jak Gazoport czy budowany już rurociąg z Norwegii. Czyli uniezależnienie się od Rosji.
    – Zakup przez Polskę samolotów bojowych F-35, rakiet himars, patriot, relokacja wojsk amerykańskich do Polski, zapewni Polakom bezpieczeństwo na długie lata. Inwestycje firm amerykańskich w Polsce.

    Zagrożenia dla naszej gospodarki to przejęcie naszych banków, wygaszanie przez Platformę z którą pan Czaskowski jest związany.
    – Likwidacja Polskich stoczni na korzyść Niemieckich,
    -wygaszanie Polskiego Lotu na korzyść Berlińskich linii lotniczych
    – Próba sprzedaży lasów Państwowych by łatać dziurę budżetową przez PO.
    – Próba likwidacji fabryki autobusów w Sanoku.
    – szykanowanie rdzennych mieszkańców Warszawy poprzez ,,Czyścicieli kamienic”i śmierć Jolanty Brzeskiej.
    Wspaniała ta przeszłość Platformy i Czaskowskiego oby nie zdarzyła się już w przyszłości i aby Polska dalej się rozwijała.

    • Czyli wg Pana homoseksualizm wynika tylko i wyłącznie z czynników środowiskowych? Polecam lekturę naukowych źródeł, zamiast domysłów i wątpliwych poglądów „ekspertów” z „wiedzą życiową”. Harami w „Homo Deus” pochyla się nad tematem i odwołuje się do badań, o których mówię.

     Mierzeja wiślana: widocznie istotne, ale czy Pan myśli że jeśli została podjęta tak duża decyzja, to ktoś nagle przyjdzie i powie „koniec inwestycji, wszyscy do domu”? Taka inwestycja powinna być elementem spajającym różne środowiska, a tutaj jest jakąś kartą przetargową, którą kandydaci się przerzucają. Przeciętny Polak nawet nie wie, o co w tej inwestycji chodzi. Rurociąg z Norwegii? Litości, co za krótkowzroczna inwestycja. Ropa w Norwegii zostanie pewnie wypompowana szybciej, niż skończą to budować.

     Kupujcie bomby, myśliwce, czolgi i odgradzajcie się. Najlepiej to zbudujcie gwiazdę śmierci. Pomijając już samą strategię w tym obszarze, ostatnia wizyta obecnego prezydenta nie obfitowała w żadne konkrety. Liczenie na Amerykanów (alb kogokolwiek innego) to ślepa uliczka. Dobrze pokazał to koronawirus. Inwestycje amerykańskich firm to bardzo, ale to bardzo zły argument. Chciałbym zauważyć, że wiele takich firm zainwestowało już wcześniej, a teraz podwyższanie kosztów zatrudnienia pracowników zmusza te firmy do wynoszenia się z Polski i myślenie o Czechach, Słowacji. Niestety.

     Na ostatni akapit odpowiem pytaniem. Skoro Pana kartą przetargową są tego typu afery, to jak Pan się odniesie do afer np. Szumowskiego, misiewiczów, wspomnianego przez Pana Autosan-u i ponad stu innych przez ostatnie kilka lat? Dobrym przykładem jest ta pierwsza, gdzie mówimy o zabawami idącymi w milardy i kłamanie w żywe oczy, kiedy zwyczajni ludzie robią zrzutki z własnej kieszeni? Przykro mi, że płacę podatki do kieszeni jakichś instruktorów narciarstwa, a za wizyty w NFZ (na który płacę krocie) muszę i tak płacić prywatnie.

     I interesuje mnie jeszcze jedno, naprawdę mnie to interesuje, bo zwykle trudno uzyskać na takie pytania odpowiedź. Co Pan myśli o upolitycznianiu sądów, nepotyźmie (na ogromną skalę), nocnym głosowaniom 'po trupach do celu', dążeniem za wszelką cenę do wprowadzenia w Polsce miękkiej dyktatury i czy jako wyborca PiSu zdaje sobie Pan sprawę, co to oznacza? (w obiektywnym rankingu Democracy Index Polska wypadła w tym roku z listy krajów w pełni demokratycznych)

     • Dalej unika pan odniesienia do mojego zapytania
      – adopcji dzieci przez środowiska homoseksualne
      – i do indoktrynacji dzieci w szkołach przez środowiska homoseksualne i dlaczego dla tych środowisk homoseksualnych jest to priorytetem.
      Nikt nie rodzi się homoseksualistą nie jest to naturalne.
      Każdego człowieka można zindoktrynować potrzebne jest do tego odpowiednie środowisko.

      Jeżeli chodzi o przekop mierzei wiślanej to ja tylko powtarzam to co usłyszałem z ust pana Czaskowskiego że jak zostanie prezydentem to cyt.,,zatrzymam budowę przekopu mierzei wiślanej a pieniądze oddam na służbę zdrowia” czyli typowe hasło wyborcze.
      A jeśli chodzi o rurociąg z Norwegii to nim ma płynąć GAZ nie Ropa.

      Jako Polska mamy bardzo złe położenie geograficzne pomiędzy dwoma mocarstwami które mają manię panowania nad światem, historia już pokazała wielokrotnie ich zakusy na naszą ojczyznę. Dlatego musimy mieć liczna armię i nowoczesne uzbrojenie sukcesywnie modernizowane.
      A co do walki to nikt za nas nie będzie walczył tylko w takich złych momentach wojny jest bardzo ważne zaplecze logistyczne które zapewni nam USA.
      No ciekawe jak pan wygaszanie stoczni i Lotu( gdzie państwo Polskie traci miliardy i czasami są to procesy nieodwracalne) porównuje do wymyślonych afer przez ludzi Platformy Ubywatelskiej. Bo platforma Ubywatelska nie umie rządzić pokazało to osiem lat ich rządów ale za to potrafią stosować socjotechnikę w manipulacji społeczeństwem. I świetnie potrafi malwersować pieniądze z budżetu. Dam przykład nawet w obecnym czasie Pan Czaskowski daje z budżetu ratusza dwa miliony złotych na fundację Jolanty Lange ta pani nazywała się wcześniej Gontarczyk i była agentem SB i uczestniczyła w inwigilacji księdza Blachnickiego.
      Sady trzeba zreformować gdyż są pokłosiem systemu komunistycznego i nie oczyściły się same (oczywiście nie mówię o wszystkich sędziach) przypomnę kontrowersyjne wyroki dotyczące Pana Najsztuba lub wyroki sędziego Igora Tuleya.
      Co do niby dyktatury to mamy w Polsce Demokrację, wolność słowa dlatego możemy się tu merytorycznie wypowiadać bez obaw o nasze zdrowie.Nie spotkałem się w obecnym czasie by w Polsce była łamana demokracja.
      To pan Czaskowski nawołuje że będzie zamykał telewizję czyli będzie łamał podstawy demokracji.
      Polityka PiS jest twarda w stosunku do ludzi którzy zachłysnęli się władzą i takich ludzi się usuwa. W Platformie ubywatelskiej takich ludzi się chowa i jak to powiedział poseł Neumann cyt.,, sady są nasze i nie zrobią nic”.
      Dlatego głosuje na Konserwatystów i na rozwój Polski.

     • No właśnie, i tutaj doszliśmy do sedna: jaka jest podstawa Pana twierdzeń dot. homoseksualizmu, może Pan odnieść się do jakichś naukowych źrodeł? Czy w przypadku homoseksualizmu u innych zwierząt (gdzie można go zaobserwować bardziej powszechnie niż wśród ludzi) też możemy mówić tutaj o indoktrynacji?

      Nie unikam żadnych pytań, ale widzę, że Pan je sobie zadał i koniecznie chce na nie odpowiedzieć – to jak na debacie w TVP. Proszę zatem odpowiedzieć, jak to bardzo źle, że być może znajdzie się ktoś, kto chce dać prawdziwy dom dzieciom z zapchlonych i zdemoralizowanych domów dziecka. Być może ma Pan ciekawy pogląd na to, jak wygląda życie takich osób, proszę się podzielić. O jakiej indoktrynacji przez homoseksualistów Pan mówi? Czy jest planowane wprowadzenie jakiegoś specjalnego przedmiotu, o którym nie wiem? Jak Pana poglądy mają się do lesbijek?

      Patrząc na resztę Pana wypowiedzi, to polecam sprawdzić co piszą media niezależne i zagraniczne – na prawie każdy z tematów znajdzie się tam coś rzetelnego. Coś poza TVP i tvp.info.

 2. Najlepsze hasło Czaskowskiego to nawoływanie do debaty prezydenckiej organizowanej przez TVN, TVN24, Onet i WP to ja się pytam od kiedy zagraniczne media będą u nas w Polsce organizować debatę kandydatów na Prezydenta Polski.

  • Oglądałeś debatę przed I turą w TVP? Cztery z pięciu pytań były dobrane tak żeby zaszkodzić Trzaskowskiemu (nawet mówił o tym w trakcie debaty Bosak chociaż ideologicznie bliżej mu do Dudy), więc gdzie ma chcieć debaty? Jeszcze raz takiej samej w TVP? Telewizji, która jest, owszem polska, ale obiektywizmu w niej nie ma za grosz, stoi po stronie Dudy i PiS, a Trzaskowskiego zwalcza, choć popiera go mniej więcej podobna ilość Polaków co Dudę, Polaków tak samo płacących podatki i abonament rtv.

 3. Trzaskowski zaproponował debatę z losowymi pytaniami, zorganizowaną przez kilkadziesiąt różnych mediów, gazet – w tym tvp i polsat. Niestety Duda używa dokładnie takiej samej narracji, jak Pan powyżej – zagraniczne media itd. A TVP wybiera pytania bezpośrednio pod Dudę, cztery z nich dotyczyły spotów, które emitował. Pomijam już samą ich treść, bo w większości można było wybrać bardziej istotne niż np. jakieś przygotowania do komunii w szkołach.

  Mówi Pan o zagranicznych mediach, a w redakcjach pracują tam sami Polacy.

  • Pan Trzaskowski ogólnie nie ma nic do powiedzenia gdyż w jego wypowiedziach cały czas widzę stosowana socjotechnikę.
   Gdy przegrał z kretesem pierwszą turę to od razu zaczął mówić o tej debacie jak to niby obecny Prezydent się boi na nią Stawić najpierw zapraszał na debatę to Końskich później niby w Lesznie. Trzaskowski sam się już pogubił gdzie ona ma się niby odbyć.
   A debata powinna sie odbyć w szeroko dostępnej telewizji TVP gdzie wszyscy obywatele Polski maja do niej dostęp i nie musza za nią płacić.
   I podoba mi się pomysł TVP że jedno z pytań mogą zaproponować obywatele to proszę panie ,,Jack Daniels”takie swoje pytanie zaproponować TVP

   • Gdyby „przegrał z kretesem”, to nie mielibyśmy drugiej tury.

    Drogi Panie, to niby pytanie od obywateli już jest zapewne zaproponowane i ćwiczą je od tygodnia. Trzaskowski zaproponował, żeby debata była zorganizowana nie tylko przez TVP, ale też przez resztę mediów (TVP nie wyłączając) – i transmitowana w tych wszystkich mediach, łącznie z TVP. Ale Panu Dudzie się to zupełnie nie spodobało i użył jakiejś mglistej argumentacji, że to zagraniczne media. Jakie to ma znaczenie? To Pan Duda jest takich patriotą, że nie korzysta z usług zagranicznych firm? Nie spożywa zagranicznych produktów i nie jeździ zagranicznymi samochodami? Litości.

    • Pan Prezydent Andrzej Duda miał przewagę w pierwszej turze nad Trzaskowskim ok.13% Jak dla pana jest to mało no to nic na to nie poradzimy to jest pana zdanie. dla mnie to jest ogromna przewaga.
     W 2015 roku jak pan Andrzej Duda ubiegał się o fotel Prezydenta Polski to uczestniczył w debacie TVP czy według Pana wtedy pytania były układane pod Bronisława Komorowskiego wtedy TVP było pod władza Platformy Obywatelskiej.
     Każdy z nas korzysta z usług zagranicznych firm i używa zagranicznych towarów ale porównanie tego to patriotyzmu Pana Prezydenta to dosyć spore nadużycie.
     Dlatego przedstawię definicje Patriotyzmu:
     ,, postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony. Charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby, poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub nawet życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.”
     To jest definicja ogólnie dostępna tylko przykro mi że muszę ją przypominać obywatelowi Polski.

     • Z całym szacunkiem, ale takie procedery jak wielokrotne łamanie konstytucji, upolitycznienie sądów, nepotyzm czy obrażanie i dzielenie polskich obywateli nie wpisuje się w tą definicję. Jakby jej nie naciągać, to nie da rady.

 4. Do pana ,,Jack Daniels”
  Nie wciągałbym zwierząt w wynaturzenia ludzi i zboczenia ludzi. Równie dobrze moglibyśmy porównać zoofila i to biedne zwierze które on wykorzystuje i możemy sobie zadać pytanie czy temu zwierzęciu się to podoba bo przecież nie protestuje.
  Co do wiedzy o homoseksualistach i lesbijkach to czerpię je ze zwykłego logicznego myślenia z wieloletnich obserwacji tych środowisk oraz poglądów ludzi których spotykam.
  Rozmawiałem kiedyś z taką panią psycholog twierdziła że Kobieta i mężczyzna są wzorcem wychowania dzieci, zresztą potwierdziła tylko moje przemyślenia na ten temat.
  Dwóch homoseksualistów to zły wzorzec wychowania.
  Organizacjom LGBT chodzi o to by indoktrynować nasze dzieci już w młodzieńczym wieku gdyż nas dorosłych nie mogą przekonać do normalności swych dewiacji. A to naszym dzieciom chce zgotować pan Trzaskowski.
  Nie wiem po co pan odnosi się do telewizji TVP , to co ja piszę to są moje poglądy które wyniosłem z domu rodzinnego i z doświadczenia życiowego.
  A jeżeli chodzi o dzieci z domów dziecka to wyjściem na to są rodziny zastępcze składające się z kobiety i mężczyzny i jak by pan nie zauważył one już funkcjonują.
  Zagraniczne media ogólnie mnie nie obchodzą gdyż są polityczne i będą pisać i manipulować o tym co jest dla nich korzystne mamy przykład FAKTU który pisze że prezydent Andrzej Duda ułaskawia pedofila. A w rzeczywistości to pan Trzaskowski wykorzystuje tą biedną rodzinę politycznie a w rzeczywistości ma ją daleko gdzieś.

  • Pan się w takim razie posługuje tzw „mądrością życiową”, a nie faktami i badaniami naukowymi. Zaczyna Pan temat zoofilii, co w ogóle odbiega od tematu, który sam Pan narzucił.

   W związku z powyższym ta dyskusja nie ma sensu, bo zakłada Pan, że „logika” w Pańskim rozumieniu to jedyny słuszny obraz świata. Środowiska naukowe (i nie mówimy tu o Ordo Iuris i innych pseudonaukowcach) opierają swoje dyskusje na potwierdzonych badanich, a nie domysłach.

   Proszę pamiętać, że człowiek uczy się całe życie i nie jest to pusty frazes. Historia pokazuje, że co jakiś czas warto zrewidować swoje poglądy i przekonania, korzystając z obiektywnych źrodeł a nie „logiki” i obserwacji w zamkniętym otoczeniu. Nawet będąc po drugiej stronie barykady warto zapoznać się z poglądami wyrażanymi przez drugą stronę i je zweryfikować. Niekoniecznie się zgadzać, ale opuścić swoją bańkę i je zweryfikować.

   • No z tymi zwierzętami to pan sam zaczął wciągając je w homoseksualizm.
    Badania naukowe niestety nieraz nie są obiektywne gdyż mogą być tworzone na potrzeby polityczne lub pod naciskiem innych grup społecznych które w danej chwili maja duże poparcie społeczne i potrafią wywrzeć presję na naukowców których te badania prowadzą.
    Jeżeli pan nie chce tego tematu drążyć to dziękuje za merytoryczne argumenty zawsze się czegoś uczymy.

    • Owszem, bo istnieje na ten temat wiele badań, które w google łatwo znaleźć. Ale proszę nie kojarzyć od razu homoseksualizmu z zoofilią, tak samo jak homoseksualizmu z pedofilią – bo to czyni Pana wypowiedzi bardzo niepoważnymi.

     Głównym powodem homoseksualizmu wśród ludzi nie są czynniki środowiskowe, a częstość występowania takich osobników wśród innych zwierząt tylko to potwierdza. Mam nadzieję, że nie zejdzie Pan tutaj na dyskusję o tym, czy Darwin się mylił czy nie.

     Proces zgłaszania, recenzji i publikacji prac naukowych jest ściśle określony i nie ma tam miejsca na „poparcie społeczne”. Chyba, że mówi Pan o pseudonauce (istnieje taki termin), – jak np. „profesor” Zięba – tam nie ma żadnych zasad i nikt poważny się pod badaniami nie podpisuje.

     • Nie kojarzę wcale zoofilii z homoseksualizmem to pan wciąga zwierzęta w wynaturzenia, zboczenia i dewiacje człowieka.
      Jeżeli chodzi o teorie Darwina to nie znalazłem tam nic o homoseksualnych zwierzętach ale może się mylę to proszę o jakiś link, może się wzbogacę o nowe wiadomości.

      Jeżeli według pana naciski silnych grup społecznych nie maja wpływu na decyzje różnych komisji naukowych to proszę przedstawię panu link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualność_w_klasyfikacji_DSM

     • Proszę przeczytać jeszcze raz swoje wypowiedzi i przestać grać w odwracanie tego, co napisałem. Z drugiej strony jestem pod wrażeniem, jak sprawnie udało się Panu wdrożyć model postępowania swojego wodza – bo to jest dokładnie to, co robi on i jego obóz.

      Za to podzielił się linkiem, który potwierdza to co napisałem: „Obecnie istnieje naukowy konsensus, że homoseksualizm jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności, co potwierdzają oświadczenia szeregu organizacji naukowych,”.

  • „Zagraniczne media ogólnie mnie nie obchodzą gdyż są polityczne i będą pisać i manipulować o tym co jest dla nich korzystne”. Niezagraniczna TVP jest taka sama i robi dokładnie to samo, z tym że w przeciwieństwie do „zagranicznych” mediów korzysta z pieniędzy obywateli, wszystkich, także tych którzy nie popierają opcji politycznej, do której w danej chwili należy TVP. I trudno żeby było inaczej skoro stanowiska w niej obsadzają Ci którzy wygrywają wybory, a nie naród poprzez jakąś instytucję niezależną od jednej tylko opcji czy tam koalicji rządzącej. Dlatego Trzaskowski mówi o odpolitycznieniu TVP (nawet poprzez likwidację TVP Info), co oczywiście nigdy nie nastąpi, gdyż telewizja jest zbyt potężnym narzędziem wpływu na społeczeństwo żeby politycy z tego narzędzia zrezygnowali, obojętnie z jakiej będą opcji.

   • Panie ,,prask”
    Wie pan co mi się podobało w wyborach 2015 roku że PiS nie miał żadnych podkreślę żadnych znaczących mediów a PiS wygrało wybory.
    Czyli ludziom było po prostu źle i nie dali się zmanipulować mediom bo czuli że Platforma Obywatelska nie chce dla nich dobrze i to było dla mnie zwycięstwo Demokracji.
    Pan pisze że TVP to tylko polityka i że jest utrzymywane z pieniędzy podatników, jest telewizją Polską to niby z jakich pieniędzy ma być utrzymywany.
    Telewizja Polska to nie tylko kanał informacyjny to kultura, kinematografia, sport.
    Za rządów Platformy obywatelskiej z którą pan Trzaskowski jest związany w telewizji TVP nie można było oglądać meczów extra klasy trzeba było płacić prywatnym telewizjom.
    -za oglądanie meczy reprezentacji Polski piłki nożnej i siatkowej trzeba było płacić prywatnym telewizjom nazywało się to system ,,Pay Per View”
    -Wspaniały film ,, Historia Roja” był blokowany za rządów Platformy Obywatelskiej pooglądałem go dopiero w kinie gdy o dziwo PiS wygrywa wybory.
    Wolność słowa normalnie kwitła za rządów PO tylko brać przykład tej Dyktatury mediów.

    • To Ty napisałeś, że zagraniczne media są polityczne. Według Ciebie zagraniczne media popierające opozycję i krytykujące rząd są „polityczne” a TVP robiąca to samo tylko na odwrót to „wolność słowa”? Tamte media też mają różnorakie kanały, nie zajmują się tylko polityką. A jak się zajmują to ja nie muszę za to płacić w żaden sposób. Co do meczów, zwłaszcza reprezentacji i filmu to się zgadzam, niech TVP nawet częściej dostaje 2 mld, bo to powinno być za darmo w publicznej powszechnie dostępnej telewizji, po to jest abonament i ewentualne dotacje, a nie na robienie jednemu kampanii wyborczej a innym antykampanii. I też się zgadzam, że za PO, a także za SLD i innych rządów w TVP nie było pełnej wolności słowa, ale nie aż tak jak teraz.

    • To co się dzieje obecnie w TVP przechodzi wszelkie normy chamstwa. Kłamanie w żywe oczy, podkładanie świni, wyciąganie fragmentów wypowiedzi z kontekstu, dopowiadanie nieprawdziwych historii, używanie nieprawdziwych osób w celu promowania bądź poniżania kandydatów.
     Zresztą, co tu pisać, wystarczy przeczytać jedną z obiektywnych analiz, chociażby tutaj: https://oko.press/kim-dzong-duda-w-sloncu-od-wschodu-do-zachodu/

     • Wie Pan co to co pan pisze o telewizji TVP jakoś dziwnym trafem pasuje mi to do telewizji TVN.
      Oglądam tą telewizję TVN czasami wbrew sobie i nie wiem dlaczego oni mówią w niej nieprawdę i boli mnie najbardziej to że szkalują nasz kraj.
      Wiele wydarzeń ostatnich lat pamiętam z własnego doświadczenia a w telewizji TVN przedstawiają je całkiem inaczej ciekawe po co to robią.
      Jak ktoś porównuje nasz kraj do Korei Północnej to nie ma pojęcia o naszej historii i demokracji. Proszę o prawdziwe argumenty a nie powtarzanie retoryki klakierów Platformy Obywatelskiej.

     • A Pan znowu o tym TVN – chciałbym zauważyć, że to tylko jedno z mediów i to dość kontrowersyjne. W sieci i telewizji jest kilkadziesiąt innych organizacji i fundacji proobywatelskich (Batory, WatchDog itp), duża część z nich nie jest związana z żadną opcją.

      W powyższym artykule przedstawione są konkretne dowody, porównane do faktów (i nie, nie mówię tutaj o „faktach” z TVN). Rozumiem, że BBC czy Washington Post to też w Pana mniemaniu media zdominowane przez polską opozycję?

    • Nie, to nie była żadna debata kandydatów. To było przedstawienie z wyuczonymi rolami, do którego TVP chciała wciągnąć „wrogiego” kontrkandydata Jedynej Słusznej Partii.

     Wspomniana Pan o amerykańskiej formule debaty kandydatów na prezydenta? Litości. Proszę obejrzeć na youtube jak wyglądala i dowiedzieć się jakie media były w te debaty zaangażowane. Nie trzeba szukać daleko – polskie debaty sprzed kilkunastu lat też były na wysokim poziomie i pozwalały na obiektywną ocenę kandydatów. Z jednego tylko powodu: nie były reżyserowane i były zorganizowane zgodnie z konstytucją.

     • Po raz kolejny wmawia mi pan coś czego nie napisałem chodzi o debatę w USA nie wiem gdzie pan to przeczytał ale na pewno nie w moich komentarzach.
      Pan Trzaskowski nie chce debaty z Prezydentem Andrzejem Dudą bo się po prostu boi i ślisko się tłumaczy.
      Dla pana Trzaskowskiego może najlepiej debatę przeprowadzić w Niemieckiej telewizji.
      Tą retorykę o telewizji TVP co pan powtarza i pan o nicku.,,wstyd” to cały czas jest powtarzana w liberalnych mediach, może panowie włączą trochę swoje myślenie i wyrobią sobie zdanie sami. Bo na razie myślicie tak jak wam to ktoś powiedział.

     • Panie Polak2010, „wstyd” zadał proste pytanie: czy jakieś inne media poza TVP zadawały pytania w debacie. Nie zadawały. I to nie jest żadna retoryka ani czyjeś zdanie tylko fakt.

 5. Panie ,,jack Daniels”
  Ogólnie pierwszy raz odniosłem się do telewizji TVN i co o niej myślę.
  Fundacje ,,Batory”która pan podaje mogę porównać do fundacji Jolanty Lange wcześniej (Gontarczyk) której pan Trzaskowski daje milionowe dotacje z pieniędzy ratusza.
  BBC to żadna polska opozycja proszę jej tak nie słodzić.
  Co do homoseksualizmu to odniosę sie kolejny raz z szacunku do pana, że on był jest i będzie ale nie jest podstawą egzystencji człowieka.

  Dlaczego pan Trzaskowski obraża Polskich obywateli i nie stawia sie na Debacie Prezydenckiej.

  • Ma Pan manię wplatania platformy obywatelskiej i tvn-u w każdy temat, jaki może wystąpić. Fundacje, które wymieniłem, są kompletnie apolityczne i zostały założone z misją kontroli władzy – nieważne, jaka partia przy niej jest. Poza tym były to tylko dwa przykłady; niezależnych organizacji są dziesiątki, jesli nie setki. Dlaczego wersja „prawdy” w TVP różni się od wersji przedstawianej przez te organizacje/portale? Wspomniałem o BBC i innych gazetach zagranicznych, bo artykuły w nich są jednoznaczne: Polska demokracja jest zagrożona.

   Homoseksualizm: tym razem sugeruje Pan, jakobym stwierdził, że to podstawa egzystencji człowieka. Najpierw był Pan głuchy na dowody naukowe, a potem sam Pan zabił sobie gwoździa artykułem z wikipedii, który potwierdza, że jest to jeden z wariantów seksualności człowieka. Nie dewiacja, nie wynaturzenie, a jeden z wariantów.

   Czas skończyć tą debatę, przestał Pan odpowiadać na moje pytania, zamiast tego rzucając jakieś wymijające ochłapy, bez odwołań do żadnych potwierdzonych źródeł, przeinaczając moje wypowiedzi. Typowa PiSowska retoryka.

   • Proszę pana mam konserwatywne poglądy interesuję się polityką i w żaden sposób nie jestem związany z partia Pis po prostu podoba mi się ich działanie i polityka prorodzinna.
    To co pisze pan o homoseksualizmie to jest wyłącznie pana zdanie nie poparte w żaden sposób naukowo.
    Nie piszę na tym portalu po to by odpowiadać na pana pytania a po to by wyrażać swoje opinie.
    A Portal jest dostępny dla wszystkich.
    Pan do moich pytań w ogóle się nie odnosi.
    Jeżeli pan kończy ta rozmowę to pana wybór mamy wolny kraj nikt panu nie każe się tu wypowiadać. Pozdrawiam

    • Powinien Pan zatem edukować się odnośnie polityki z różnych źródeł, nie tylko z jednego lub zna podstawie „logicznego rozumowania”.

     Od początku próbuję Panu wytłumaczyć, że opieram się na badaniach naukowych a nie mojej opinii. Nauka oparta jest na obiektywnych faktach, pomiarach, próbach i wyciąganiu z nich wniosków, a nie subiektywnej ocenie. Takie wyjaśnienie znajdzie Pan też na pierwszych stronach podręczników akademickich do fizyki czy matematyki. Ba, istnieje nawet specjalizacja, która tą wiedzę próbuje usystematyzować (https://pl.wikipedia.org/wiki/Naukoznawstwo). Ale jak to mówią, „gadał dziad do obrazu”. Zamieszczam zatem poniżej kilka artykułów i badań naukowych wraz ze źródłami do oryginalnych prac:

     Stanowisko APA: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4771012/
     Czynniki biologiczne vs środowiskowe: https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality#Biological_vs_environmental_determinants
     Badania genetyczne: https://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm#Badania_naukowe
     https://www.rp.pl/Zdrowie-/311279997-Geny-odpowiadaja-za-homoseksualizm.html

     Ponadto odniosłem się do większości Pańskich teorii. Owszem, nie jest Pan tutaj po to, żeby odpowiadać na moje pytania. Jednakże mogą one pomóc mi zrozumieć Pańską retorykę, która jest bardzo mglista i opakowana w wyraźną niechęć do JAKICHKOLWIEK organizacji czy partii politycznych niż PiS.

     • No proszę pana już pan niby skończył temat tej rozmowy a dalej pan drąży temat homoseksualizmu.
      Ale przeczytałem informacje które były zawarte w pana linkach. I niczego ogólnie się tam nowego nie dowiedziałem. To że ktoś prowadził na ten temat badania nie znaczy że ma rację. Czytałem kiedyś też o prowadzonych badaniach na temat ,,co było pierwsze jajko czy kura ”i też nic z tego nie wynikło. Oba tematy porównał bym do tego samego poziomu ważności dla społeczeństwa czyli nikomu to nie jest potrzebne.
      Jedynka garstka jakiegoś środowiska homoseksualistów chce na siłę przekonać że oni są normalni a z całym światem jest coś nie tak. Serdecznie pana pozdrawiam.

 6. I naprawdę nie ma co się rozpisywać. „Co wie rolnik z ryjem w zgniłych truskawkach?Ksiądz pedofil w niedzielę mu podpowie.” To jest wpis na twitterze znanego reprezentanta w piłce nożnej Wojciecha Kowalczyka, polubiony przez oficjalny profil wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Im się naprawdę jakaś warstwa mózgu odkleiła. Trzeba coś jeszcze pisać ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here