Cieszanowska Dycha z Robertem Korzeniowskim

1

W niedzielny (28.06) poranek odbyła się kolejna edycja biegu Cieszanowska Dycha imienia Wojtka Pałczyńskiego. Gośćmi honorowymi zawodów, w których uczestniczyło prawie 130 zawodników byli Robert i Justyna Korzeniowscy.

Bieg Cieszanowska Dycha imienia Wojtka Pałczyńskiego, który odbył się w niedzielę (28.06) był jedną z pierwszych dużych imprez biegowych w naszym kraju po okresie zamrożenia wszystkich wydarzeń z powodu pandemii COVID-19 . W zawodach uczestniczyło prawie 130 zawodników w dwóch kategoriach: bieg na 10 km i nordick walking na dystansie 5,2 km.

Gośćmi honorowymi zawodów byli Robert i Justyna Korzeniowscy. Jak podkreślał mistrz olimpijski Robert Korzeniowski:

– To była przepiękna, choć wymagająca trasa. Postanowiliśmy ją z żoną pokonać oczywiście chodem sportowym. Bardzo ujęła mnie gościnność mieszkańców i doping kibiców na trasie. Cieszę się, że mogliśmy wziąć w tej pięknej imprezie udział.

W tegorocznej edycji biegu najszybciej do mety dobiegł Maciej Kiper z Jarosławia (37:02.36), drugi był Paweł Krupa ze Stalowej Woli (38:25.69), a trzeci Sebastian Stempniak z Warszawy (39:01.50). Wśród kobiet najszybsza była Małgorzata Domaradzka z Rzeszowa (46:47.04), druga była Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego (47:44.86), a trzecia Magdalena Solińska z Jankowic (49:02.32).

W marszu Nordic Walking na dystansie 5,4 km zwyciężył Tadeusz Kubiszyn przed Grzegorzem Gwozdą i Maciejem Blajerem. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Zając, druga na mecie zameldowała się Wiesława Kubiszyn, a trzecia była Elżbieta Blajer.

Wszyscy sportowcy biorący udział w zawodach otrzymali wyjątkowe medale przygotowane na
drukarce 3d przez mieszkańca gminy Cieszanów Mirka Gajerskiego. Było to swoiste podziękowanie za okazaną pomoc w trudnych chwilach rehabilitacji i powrotu do zdrowia.

Organizatorami zawodów byli: Urząd Miasta i Gminy Cieszanów oraz Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here