Noc świętojańska inna niż dotychczas

0

Noc świętojańską obchodzimy na początku lata. To dla nas czas zabawy i wielkich poszukiwań. W tym roku jednak wspólne świętowanie miało charakter wspomnieniowy i symboliczny.

Fot. gminalubaczow.pl

Noc świętojańska od 2013 roku na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń gminnych. Co roku organizowana była w Baszni Dolnej. Na scenie w parku występowały zespoły taneczne, ludowe, śpiewacze, wokalne i kapele podwórkowe. Otwarte były kramy, dostępne dmuchańce, odbywały się przejażdżki konne i przygotowywane były zabawy z animatorami. Dopełnieniem wieczorów było uroczyste przepłynięcie Świtezianki, ognisko i potańcówka pod gwiazdami.

W tym roku, ze względu na panujące zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, organizatorzy świętowanie ograniczyli do minimum. Pracownicy GOK i GBP oraz seniorki z miejscowego Klubu wykonali wianki, które są jednym z symboli Sobótki. Wieczorem, zgodnie z coroczną tradycją, zostały one puszczone na staw przy zapalonych pochodniach. Dodatkowo na scenie w parku umieszczono napis zapraszający na obchody nocy świętojańskiej za rok.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here