Świeży pstrąg z Roztocza w Kresowej Osadzie

0

Szef kuchni Kresowej Osady w Baszni Dolnej Andrzej Węgierak po raz kolejny udowadnia, że dania stworzone z naszych lokalnych produktów mogą przypaść do gustu gościom restauracji. Potwierdzeniem tego jest nowe letnie menu, do którego teraz dołącza świeży pstrąg z Roztocza.

Obecny sezon turystyczny w naszym regionie rozpoczął się z opóźnieniem, ale w ostatnim czasie mocno się rozkręca. Dowodem na to są liczni goście, którzy w niedzielne popołudnia odwiedzają Kresową Osadę w Baszni Dolnej. Zdecydowaną większość sprowadza tutaj restauracja, w której można posmakować tradycyjnej kresowej kuchni opartej o lokalne produkty. Prawdziwym hitem okazało się wprowadzone niedawno nowe letnie menu. Jak się okazuje „kulinarni” turyści potrafią pokonać nawet ponad 100 km, by posmakować kaczki w pomarańczach, marynowanej golonki, czy wolno pieczonego udźca z jelenia. Popularne są także burgery z szarpaną wieprzowiną, sałatki ze świeżych warzyw i oczywiście desery, które smakują nie tylko najmłodszym. Zdjęcia niektórych dań możemy zobaczyć na facebook’owym profilu Kresowej Osady.

Od najbliższej niedzieli w restauracji będą można posmakować także świeżych ryb z Roztocza. Pstrągi odławiane w niedzielny poranek podawane będą w trzech odsłonach – smażone, z pieca i z grilla.

Restauracja czynna w każdą niedzielę w godz. 12:00 – 18:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto zarezerwować sobie stolik – tel. 500 738 500.

Nowe letnie menu.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here