Wracają kolejowe połączenia z Muniny do Hrebennego

3

Wracają pociągi na trasę Munina – Hrebenne z Podkarpacia na Lubelszczyznę przez Oleszyce, Lubaczów i Horyniec-Zdrój.  Teraz podróże będą sprawniejsze i bezpieczniejsze.

Po przerwie spowodowanej remontami od piatku (26.06) wracają pociągi na trasę Munina – Hrebenne przez powiat lubaczowski.  Podróże linią kolejową nr 101 będą sprawniejsze i bezpieczniejsze przez nowy most nad Lubaczówką w Nowej Grobli, wyremontowany most w Lubaczowie oraz nowy tor na szlaku Horyniec Zdrój–Werchrata.

Przeprawa w Nowej Grobli zastąpiła konstrukcję z 1949 r. Sprawniejsze i bezpieczniejsze przejazdy to także efekt remontu stalowego mostu nad rzeką Sołotwą, oraz dwóch mostów w Nowinach Horynieckich i przepustów na szlaku Horyniec Zdrój – Werchrata. Wyremontowano również tor na szlaku Horyniec Zdrój – Werchrata. W latach 2018 -2019 remontowane były tory na stacji Basznia. Zwiększono także poziom bezpieczeństwa na 4 przejazdach kolejowo-drogowych w gminach: Lubaczów, Laszki, Oleszyce.

Na trasie będą zapewnione kursy pasażerskie (szczegółowy rozkład jazdy można sprawdzić na stronie: rozklad-pkp.pl)oraz transport towarów m.in. do zakładów w Surochowie oraz do przejścia granicznego w Werchracie.

Wykonawcą prac na zlecenie PLK jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Spółka z o.o.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

 1. Już 27.06 (sobota):
  Horyniec Zdrój – Rzeszów Główny (w Lubaczowie o 5:18),
  Lublin Główny – Jarosław (w Lubaczowie o 12:07),
  Zamość Wschód – Rzeszów (w Lubaczowie o 19:23).
  I w druga stronę:
  Rzeszów Główny – Zamość (w Lubaczowie o 9:22),
  Jarosław – Lublin Główny (w Lubaczowie o 16:33).

 2. Połączenia wracają a byle jaki rozkład jazdy zostaje . Jeżeli kolej chce zachęcić do jazdy trzeba zdecydowanie zmienić rozkład . Powinno pojawić się połączenie do Rzeszowa w godzinach południowych . Kiedyś bez problemu można było dojechać . Ludzie też byli . Kto ma jeździć w takich godzinach obecnego rozkładu ?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here