Rekuperacja w twoim domu

0

Rekuperacja to koszt rzędu 17 tys. złotych, natomiast jej montaż pozwoli uzyskać do 50% oszczędności na rachunku za ocieplanie. Jest to nie jedynie efektywne oraz zdrowe wyjście, lecz również zagwarantowanie komfortu wszystkim mieszkańcom. W rekuperatorze, popularnie nazywanym sercem wentylacji mechanicznej, znajdują się dwa strumienie powietrza. Zimny – wykorzystywany z zewnątrz i ciepły, jaki jest zwiewany z budynku. Choć się ze sobą nie mieszają, to powietrze wywiewane podgrzewa nawiewane. Zarówno jedno, jak również drugie poddawane jest dokładnej filtracji, jaka likwiduje wszystkie zabrudzenia, takie jak brud, roztocza, alergeny lub kurze.

Wentylacja grawitacyjna natomiast wentylacja mechaniczna

Wykorzystywane niegdyś wentylacja grawitacyjna dawała dopływ świeżego powietrza przez zastosowanie kominków oraz nieszczelności w oknach oraz drzwiach. Teraz montuje się właściwie 100% hermetyczną stolarkę i inwestuje się w niezwykle doskonałej jakości ocieplenie oraz uszczelnienie domów, co natomiast powoduje, iż nie ma szansy zmiany wykorzystanego powietrza na czyste. Powoduje to, pogorszeniem jakości powietrza, jakim oddychamy i powoduje warunki do rozwoju drobnoustrojów, grzybów oraz bakterii.

Zalety rekuperacji

Rekuperacja przynosi ze sobą szereg niezwykle wygodnych podejść oraz ułatwień normalnego działania. Staje się także jeszcze powszechniej niezbędnością. Szczególnie w kontekście budownictwa energooszczędnego. Za komfort należy niewątpliwie płacić. Pełnowymiarowa instalacja razem z kosztem zakupu narzędzi należy do najdroższych w obszarze wentylacji. Nie wolno przy tym przeoczyć faktu, iż jej funkcjonowanie także kosztuje, natomiast praca musi być stała.

Systemy wentylacji nawiewno-wywiewnej sprawdzają się dobrze zarówno w lokalach użytkowych, jak również swoich domach. Przede wszystkim oddziałują na podniesienie komfortu osób będących wewnątrz, za sprawą odpowiedniego ruchu czystego powietrza. Instalacje z rekuperatorem doprowadzają do ogromnej oszczędności energii, natomiast tymże samym ochrony otoczenia ekologicznego.

Rekuperacja zamiast wentylacji grawitacyjnej

Rekuperację robimy zamiast wentylacji grawitacyjnej, co znaczy, iż nie budujemy części kominków do wentylacji, nie są nam niezbędne (natomiast wprost nie są wskazane) rozszczelnienia w oknach, nawiewniki lub kratki z wentylatorkami w toaletach. Gdy zatem zastanawiamy się, czy należałoby zdecydować się na rekuperację w budynku oraz czy to nam się opłaci, po określeniu wartości samej instalacji powinniśmy odjąć koszty, jakie nas dzięki niej ominą przy budowie budynku.

Henryk Wieloch

GSM: 662-219-907

“WOJWENT” Wieloch spółka jawna

42-165 Lipie k/Częstochowa

NIP: 574-206-42-68

www.wojwent.com

biuro@wojwent.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here