Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wznowił nabór do służby

1

Po kilku tygodniach przerwy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wznowił nabór do służby. Po pozytywnym ukończeniu procesu rekrutacji i szkoleń, młodzi strażnicy graniczni będą pełnić służbę w Korczowej, Medyce i w Budomierzu.

Fot. Archiwum BiOSG

Przyjmowanie podań do Straży Granicznej wznowiono 15 czerwca. Przerwa spowodowana była ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii. Dokumenty przyjmowane są w komendzie oddziału w Przemyślu przy ul. Mickiewicza 34.

Aby złożyć podanie, każdy kandydat musi najpierw umówić się telefonicznie na konkretny termin. W trakcie spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Kadr i Szkolenia obowiązują specjalne środki ostrożności. Kandydaci muszą przynieść ze sobą maseczkę zakrywającą usta i nos, a na miejscu poddać się obowiązkowi sprawdzenia temperatury, wypełnić ankietę informacyjną, zdezynfekować ręce i założyć rękawice ochronne.

 Oferta służby w Straży Granicznej skierowana jest do kandydatów którzy:

– nie ukończyli 35 roku życia,

– posiadają wyłącznie obywatelstwo polskie,

– mają nieposzlakowaną opinię,

– nie byli karani za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

– korzystają w pełni z praw publicznych,

– posiadają co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe,

– posiadają zdolność fizyczną i psychiczną do służby w uzbrojonej formacji,

– dają rękojmię zachowania tajemnicy służbowej.

Po wcieleniu do służby i uroczystym ślubowaniu młodzi adepci przejdą szkolenie w jednym z ośrodków szkoleniowych SG. Po powrocie będą skierowani do służby w placówkach SG na Podkarpaciu w Lubaczowie, Korczowej oraz Medyce.

Wynagrodzenia nowych funkcjonariuszy w zależności od wieku (zwolnienia z podatku dochodowego do 26 roku życia) wynosi od 2550 zł netto podczas szkoleń i od 3640 zł netto po zakończeniu szkoły podoficerskiej i rozpoczęciu służby na granicy.

Wszystkie niezbędne informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie internetowej bieszczadzki.strazgraniczna.pl w zakładce Nabór do służby .  


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here