Uczczą 79. rocznicę mordu dokonanego na mieszkańcach Załuża-Czarnego

0

Wójt Wiesław Kapel, Proboszcz ks. Tadeusz Maciejko oraz Samorząd Wsi Załuże zapraszają na obchody 79. rocznicy mordu na  mieszkańcach Załuża – Czarne, Podłęża, Dachnowa przez żołnierzy niemieckiego Wehrmachtu, które odbędą się w niedzielę (21.06).

Fot. gminalubaczow.pl

Od pacyfikacji Załuża – Czarnego (gm. Lubaczów) minęło już 79 lat. Z tej okazji, odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczna, która rozpocznie się o godz. 10:00 zbiórką na przysiółku Czarne w Załużu. Następnie przy krzyżu odmówiona zostanie modlitwa za mieszkańców pomordowanych przez żołnierzy niemieckiego Wehrmachtu w czasie II wojny światowej dnia 22 czerwca 1941 roku. Złożone zostaną również wiązanki kwiatów. Później uczestnicy przejadą na Cmentarz Parafialny, gdzie zapalone zostaną znicze na grobach pomordowanych.

O godz. 11:00 w kościele pw. Opieki Matki Bożej w Załużu odprawiona zostanie msza święta w intencji pomordowanych. Liturgii przewodniczyć będzie o. Jan Szpyt. Następnie przy tablicy pamiątkowej złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Uroczystościom asystować będzie Jednostka Strzelecka 2033 im. gen. bryg. J. Kustronia z Lubaczowa.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here