Sukces twojego projektu zależy od właściwego systemu

0

Pracujesz z ludźmi, realizujesz z nimi działania wymagające współpracy i zaplanowania czasu? Prowadząc projekt nie zapomnij skorzystać z narzędzi ułatwiających zarządzanie zadaniami.

Projekty i zarządzanie nimi były z ludźmi od zawsze. Odpowiednie kierowanie zespołem i zadaniami pozwala na zlikwidowanie chaosu w pracy, zmniejszenie bałaganu i marnotrawstwa czasu, a przede wszystkim umożliwia tworzenie sensownych rzeczy, które dostarczane są w rozsądnym czasie bez generowania zbędnych kosztów.

Kto z nas nie pracował do nocy, by później dowiedzieć się, że cały wysiłek był niepotrzebny? A kto w okamgnieniu realizował swój pomysł, który „umarł śmiercią naturalną”? A może widzieliście pomysły pochłaniające sporo czasu i angażujące niemałe grono osób, które później okazały się jedną wielką klapą? Takie sytuacje często spotykają nas, gdy nieodpowiednio zarządzamy projektami. Z tych względów coraz więcej menagerów, specjalistów i zarządców firm przechodzi na model biznesowy, oparty na zarządzaniu konkretnymi projektami.

Praca z zespołem ludzi, ich koordynacja, a także planowanie działań, rozdzielenie obowiązków między poszczególnych pracowników i monitorowanie postępów prac, nie należą do najłatwiejszych zadań. Na pomyślność działań składa się ogromna liczba czynników i pojęć, dlatego wielu właścicieli firm nie jest w stanie skutecznie kończyć stawianych przed sobą zadań, a przecież osiągnięcie celów w przedsiębiorstwie wcale nie musi być skomplikowane. Zaplanowanie podziału obowiązków dogłębnie wpływa na jakość pracy. Im lepiej są nam znane i precyzyjnie sprecyzowane cele, tym zwiększa się nasza szansa, że projekt osiągnie sukces, przynosząc realne korzyści nie tylko klientom, ale także firmie i jej pracownikom.

Chcąc osiągnąć regularne sukcesy warto sięgnąć po program do zarządzania projektami, sprawiające, że zespół staje się efektywny, a wydane polecenia wykonane zostają we właściwym czasie. Jednym z nich jest polski program, który na rynku pojawił się w 2019 roku – system Taagly (https://taagly.com/pl/) pozwalający na kierowanie zadaniami i współdziałanie. Powstał on z myślą o zarządzaniu projektami w małych i średnich firmach. Jest intuicyjny – z opanowaniem jego obsługi z szybkością radzą sobie zwierzchnicy, jak i pracownicy. Dodatkowo zadania prowadzić mogą także klienci, którzy również mogą zostać zaproszeni do grupy. Zaletą Taagly jest ponadto kompleksowość. Korzystanie z niego pozwala użytkownikom zdobyć niezbędną wiedzę na temat tego, co dzieje się w firmie, a to z kolei przekłada się na trafne definiowanie priorytetów i szybkie reagowanie na ewentualne problemy. Nie ma nic ważniejszego niż minimalizowanie wszelkiego ryzyka, które mogłoby pokrzyżować firmowe plany. Program pomaga również w zorganizowaniu przepływu informacji i pozwala wywiązać się z zadań w terminach. Z łatwością zastępuje komunikację e-mailową.

Taagly to jedyne miejsce, które mieści wszystko to, czego potrzebujesz do zarządzania projektem. Jest idealne zarówno dla menagerów i liderów, ale również dla osób, które w pracy nie mogą obejść się bez monitoringu tego, co zachodzi w zespole.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here