Cieszanowska Dycha z Robertem Korzeniowskim. Ruszyły zapisy

1

W niedzielę 28 czerwca odbędzie się Cieszanowska „Dycha” imienia Wojtka Pałczyńskiego. W biegu ulicznym może wziąć udział 100 biegaczy oraz 50 miłośników nordicwalking. Właśnie ruszyły zapisy.

Fot. Tomasz Mielnik, arch.

Cieszanowska Dycha im. Wojtka Pałczyńskiego wystartuje w niedzielę 28 czerwca o godz. 10.00. Zapisy odbywają się na stronie www.dostartu.pl. Nie warto czekać ze zgłoszeniem, bo tegoroczna edycja jest niepowtarzalną szansą, by pobiec u boku mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego, który zapowiedział udział w zawodach.

Biegacze do pokonania będą mieć trasę o długości 10 km, natomiast zawodnicy nordicwalking przejdą dystans 5,4 km. Wpisowe wynosi 30 zł. W całości przeznaczone zostanie na organizację wydarzenia.

– Bieg dla wielu osób ma bardzo sentymentalny charakter, gdyż upamiętnia jednego z najaktywniejszych członków życia społecznego i sportowego Gminy Cieszanów – Wojtka Pałczyńskiego. Niespełna miesiąc przed startem Wojtek zmarł. I Cieszanowska Dycha, która miała być fantastycznym pomysłem grupy młodych ludzi zachęcających do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, zmieniła się w bieg upamiętniający jednego z założycieli. Nie było go już wśród nas, ale Cieszanowska Dycha zbliżała się wielkimi krokami. Pełni smutku i tęsknoty chcieliśmy, aby ten bieg nie był końcem, a początkiem. Początkiem pamięci o cudownym chłopaku, zawsze uśmiechniętym i pełnym energii – takiego go pamiętamy i chcemy aby inni mogli uczcić jego pamięć, w sposób który najbardziej kochał – sportem i szczęściem które daje. – mówi Aneta Stanowska, jedna z organizatorek biegu.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here