W Cieszanowie powstanie nowy budynek Urzędu Miasta i Gminy

2

W Cieszanowie powstanie budynek pasywny, który przeznaczony będzie na potrzeby Urzędu Miasta i Gminy. Przetarg został już rozstrzygnięty.

Obecny wygląd budynku UMiG w Cieszanowie nie jest najlepszą wizytówką centrum miasta.

Nowy budynek zaprojektowano na kilku kondygnacjach. Podpiwniczenie składać się będzie z miejsca garażowego i serwerowni. Parter zajmie sala operacyjna, węzły techniczne i wewnętrzny ciąg komunikacyjny (ok. 200 m2). Urzędnicy będą dzielić ten poziom z policjantami, którzy do swojej dyspozycji otrzymają dodatkowe ok. 118 m2, na których umieszczone zostaną pokoje biurowe, poczekalnia, odrębna serwerownia, szatnia z umywalnią, toalety i pomieszczenie socjalne. Piętro oddane będzie tylko urzędnikom. Pojawią się na nim pokoje burmistrza, jego zastępców i sekretarza, sala narad oraz sekretariat. Całość będzie miała powierzchnię 176 m2. W sumie wewnętrzna powierzchnia wyniesie 941 m2, zaś budynek będzie miał kubaturę blisko 3,95 tys. m3. Nowy obiekt powstanie na zapleczu obecnego urzędu.

Projekt pt. „Budowa pasywnego budynku administracyjnego na potrzeby UMiG w Cieszanowie” składa się nie tylko z postawienia obiektu z niezbędnymi przyłączami, ale także wykonania instalacji fotowoltaicznej, BMS, stacji ładowania samochodów i zagospodarowania terenu. Źródłem energii na potrzeby nowo powstałego budynku będzie kotłownia biomasowa, bo budynek powstanie w technologii pasywnej.

Do przetargu na wykonanie zadania zgłosiło się siedem firm. Najatrakcyjniejszą ofertę złożył Solkan Sp. z o.o. z Rzeszowa, który zaproponował podjęcia się zadania za 3 886 999,07 zł. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie z EFRR – oś priorytetowa „Czysta energia”.

Prace powinny zakończyć się w połowie czerwca przyszłego roku.

AH, elubaczow.com


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here