Długi weekend rowerowy w Gminie Lubaczów

0

Najbliższy weekend to idealna okazja, by odetchnąć od codzienności i odpocząć na łonie natury. Gmina Lubaczów zaprasza rowerzystów w swe gościnne progi.

Fot. Kresowa Osada

Na czterech malowniczych trasach turystycznych gminy Lubaczów nie brakuje starych cmentarzy i cerkwisk, przydrożnych krzyży i kapliczek, uroczych małych wsi, pomników przyrody oraz parków. Dzięki temu, z dala od zgiełku każdy może wziąć drugi oddech i zakochać się w tych wyjątkowych miejscach.

Miłośników rowerowych podróży po gminie Lubaczów zachęcamy do zatrzymania się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej, która w najbliższy długi weekend działa codziennie. Bezpiecznie skosztować tam można regionalnych produktów, zasmakować dań z nowego letniego menu z kuchni dawnych Kresów, poznać tajemnice lokalnej historii, rzemiosła i kultury. Do swego wnętrza, pełnego wspomnień i  pamiątek po kolonizacji józefińskiej zaprasza także Pastorówka w Podlesiu, a pięknem i spokojem kusi Aleja Lipowa w Hucie Kryształowej. Stamtąd rowerzyści mogą ruszyć w dalszą drogę szlakiem Green Velo przez Radruż, gdzie znajduje się wpisana na listę zabytków UNESCO cerkiew św. Paraskewy, wprost do Horyńca- Zdroju, którego walory uzdrowiskowe są znane w całej Polsce. Wszystkie te miejsca to obowiązkowe punkty zwiedzania dla każdego turysty goszczącego w podkarpackiej części Roztocza.

Zapraszamy do zapoznania się z folderem Trasy Turystyczne Gminy Lubaczów 4KOLORY. W formie papierowej jest on dostępny dla turystów w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej i w Pastorówce w Podlesiu.

Do aktywnego spędzenia weekendu zachęca Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który podkreśla, że to doskonała okazja do wsparcia podmiotów z branży turystycznej.

Dla nas jako samorządu, ale także dla lokalnych usługodawców z branży turystycznej w obecnym czasie to ogromnie ważne, by ten sektor nabierał nowego wiatru w żagle – mówi Wiesław Kapel.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here