Ponad pięćset podpisów dla Rafała Trzaskowskiego w Lubaczowie

16

Dokładnie 557 podpisów poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego udało się zebrać przedstawicielom jego sztabu w niedzielę (07.06) w Lubaczowie. W skali kraju kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zebrał już blisko 300 tys. podpisów.

Wybory prezydenckie, zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek, odbędą się 28 czerwca. Będą miały charakter mieszany – wyborcy będą mogli oddać swój głos albo w lokalach wyborczych albo drogą korespondencyjną.

Do rejestracji kandydata na prezydenta wymagane jest zebranie co najmniej 100 tysięcy podpisów. Jeszcze w sobotę sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej informował o zebraniu blisko 70 tysięcy podpisów. Teraz licznik zebranych podpisów na stronie trzaskowski2020.pl wskazuje na ponad 270 tysięcy zebranych i zweryfikowanych podpisów.

Część z nich złożyli mieszkańcy Lubaczowa i okolic. Na lubaczowskim Rynku w niedziele przedpołudnie zebrano dokładnie 557 podpisów. Zadowolenia z takiego wyniku nie kryje poseł Marek Rząsa.

– Serdecznie dziękujemy za każdy podpis i słowa wsparcia. Lubaczów, jak zwykle, bardzo pozytywnie nas zaskoczył – mówi Rząsa.

W przedwyborczych sondażach obecnie lideruje obecny prezydent Andrzej Duda. Na drugim miejscu najczęściej znajduje się właśnie Rafał Trzaskowski, później w różnymi wynikami wymieniani są także: Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak i Robert Biedroń.


16 komentarze

 1. Która inwestycja Rafała jest najlepsza? A) zrobiona z europalet Strefa Relaksu na jednym z najbardziej zasmrodzonych spalinami placów w Warszawie – 920 tys. zł; B) wiklinowa plaża na Białołęce, oddana do użytku w grudniu, rozmontowana po niecałych 3 miesiącach w lutym – 102 tys. zł; C) ekologiczna farma kóz oddana pod opiekę zatrudnionemu nielegalnie imigrantowi, który większość z 60 kóz zagłodził na śmierć – 96 tys. zł.buhahahaha

 2. Analogicznie – która obietnica Andrzeja jest najlepsza?
  a) 8000 zł kwoty wolnej od podatku dla każdego PRACUJĄCEGO Polaka
  b) likwidacja NFZ
  c) wyrównanie dopłat dla rolników
  d) gabinet lekarski i stomatologiczny w każdej szkole
  e) emerytury bez podatku
  f) bilion 400mld na inwestycje
  g) likwidacja „umów śmieciowych”
  h) przewalutowanie kredytów frankowych
  i) powrót do 22% stawki VAT
  j) program budowy tanich mieszkań

  i wiele, wiele innych. „buhahahaha”

  • Co analogicznie buhahaha , napisałem o inwestycjach zrealizowanych przez Rafałka a Ty piszesz o obietnicach Andrzeja GDZIE TU WIDZISZ ANALOGIE buhahahaha ,napisz o inwestycjach Andrzeja w tedy będzie analogicznie buhahahah .

    • Czego nie rozumiesz jak szukasz analogi to sam sobie wymień te inwestycje ,napisałem że twoja wyliczanka obietnic Andrzeja to nie jest analogia do zrealizowanych inwestycji Rafałka kapujesz dzięciole jak nie to do szkoły albo kogoś mądrego zapytaj co to jest analogia buhahahahaha

   • Z ciekawostek również warto dodać to:

    „Wykonanie wydatków budżetu państwa w latach 2015-2019 na Kancelarię Prezydenta kształtowało się w następujący sposób: 2015 – 163 518 tys. zł; 2016 – 164 161 tys. zł; 2017 – 167 048 tys. zł; 2018 – 190 384 tys. zł; 2019 – 196 621 tys. zł. W ustawie budżetowej na rok 2020 zaplanowano środki w wysokości 199 331 tys. zł” – brzmi komunikat Ministerstwa Finansów, podpisany przez wiceministra Tomasza Robaczyńskiego.

    Czy to te inwestycje masz na myśli?

    • Kontynuując ten wątek:

     „Jak w styczniu 2020 roku tłumaczył podczas obrad sejmowej komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych prezydencki minister Paweł Mucha, wysokość budżetu wynika z „aktywnej i bardzo dynamicznej” prezydentury Andrzeja Dudy i konieczności wykonywania przez niego obowiązków konstytucyjnych, które wymagają ” wydatkowania określonych kwot finansowych”.

     Mucha ocenił wówczas, że budżet w wysokości prawie 200 mln „jest to budżet bardzo racjonalny, bardzo oszczędny, taki który pozwala realizować konstytucyjne i ustawowe zadania prezydenta RP, ale też taki, który mieści się w granicach możliwości finansowych”.

     Większość budżetu KPRP „zjadają” zarobki jej pracowników, których jest ponad 440, ze średnią pensją ponad 10 tys. zł brutto miesięcznie (uwzględniając nagrody jubileuszowe, odprawy emerytalne, trzynaste wynagrodzenie i wszelkie świadczenia).”

     7 tysięcy to za mało, co? https://www.youtube.com/watch?v=98NQsKactus

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here