Przypomną wizyty kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II

0

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej pozyskało środki na realizację projektu pt. „Bez niego nie byłoby papieża”. Śladami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II po Ziemi Lubaczowskiej. W ramach działań upamiętnione zostaną wizyty tych dwóch wielkich postaci na Ziemi Lubaczowskiej.

W ramach działań upamiętnionych zostanie sześć wizyt kard. Stefana Wyszyńskiego, jako prymasa Polski i św. Jana Pawła II jako biskupa, arcybiskupa, metropolitę krakowskiego, kardynała i papieża. W związku z tym w powiecie lubaczowskim pojawi się 9 zewnętrznych tablic. Umieszczone one zostaną Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i konkatedrze, na miejskim stadionie sportowym oraz nowym budynku Kurii Biskupiej, ale też w kościele pw. św. Wojciecha w Cieszanowie czy kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Starym Lublińcu. Na tablicach znajdą się podstawowe informacje w języku polskim i angielskim o wizytach Prymasa i Papieża w poszczególnych miejscach, a także archiwalne fotografie.

– Z informacjami szczegółowymi, większą ilością fotografii, dokumentów, nagrań audio i wideo, czy treścią kazań będzie można zapoznać się na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie. Na naszej stronie internetowej znajdą się też nagrania relacji (wideo lub audio) świadków historii, którzy opowiedzą o historii wszystkich 9 miejsc i ich związkach z bł. Wyszyńskim i św. Janem Pawłem II. – wyjaśniają inicjatorzy.

Środki na realizację projektu pozyskało Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Lubaczowskiej, które zwyciężyło w konkursie ofert Mecenat kulturalny, ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here