„Karol Wojtyła. Narodziny” – wystawa plenerowa w Wielkich Oczach

0

Na placu przy budynku Urzędu Gminy w Wielkich Oczach pojawiła się wystawa autorstwa Centrum Myśli Jana Pawła II. Przedstawia ona przełomowe momenty życia św. Jana Pawła II.

Ekspozycja „Karol Wojtyła. Narodziny” obrazuje małego Lolka, jego studia, czas okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Poruszone zostały wątki kapłaństwa i biskupstwa, a także te z życia prywatnego, m.in. wypraw kajakowych z młodzieżą. Na wystawie można zobaczyć również kadry z okresu pontyfikatu – wyboru na papieża, jego działalności, podróży, choroby i ostatnich chwil.  

– Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. – tłumaczy Agnieszka Sopel z Centrum Kultury w Wielkich Oczach.

Materiały, z których składa się wystawa to fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II. Ekspozycję obejrzeć mogli już m.in. mieszkańcy Lwowa. Tam otwarcie nastąpiło 18 maja w obecności metropolity lwowskiego abpa Mieczysława Mokrzyckiego, który patronuje wystawie.

Ekspozycja, która powstała z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, dla zwiedzających dostępna będzie do 14 czerwca.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here