W niedzielę w Gorajcu pierwszy koncert z udziałem publiczności

0

Od dziś można organizować koncerty plenerowe z udziałem publiczności do 150 osób. Pierwsza okazja by posłuchać muzyki na żywo już w niedzielę (31.05) w Gorajcu. Wystąpi Wojciech Fil czyli Sviatyj.

Fot. Anna Serkis, arch.

W niedzielę, 31 maja w Gorajcu odbędzie się pierwszy od miesięcy koncert, w którym uczestniczyć będzie mogła publiczność. Organizacji wydarzenia podjęła się facebookowa grupa „Kultura w Kwarantannie”, która odpowiadając na obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju była prekursorem organizacji wydarzeń kulturalnych transmitowanych na żywo w Internecie.

Teraz grupa „na szybko” zorganizowała koncert Sviatyja, który ma być symbolicznym zamknięciem ”epoki” koronawirusa. To właśnie występ tego artysty był jednym z pierwszych w Polsce koncertów organizowanych w pełni online w czasach pandemii.

Wojciech Fil czyli Sviatyj jak sam o sobie pisze jest prostym chłopakiem rodem z Galicji, muzycznie kroczy tam, gdzie wściekle melancholijny blues łączy się z przytupem folku a duchowość prawosławia z ludowymi wierzeniami. Szeptun uzbrojony w gitarę i bęben, wspomagany przez saksofon, akordeon i lokalne voodoo miesza wody Mississippi z Bugiem.  Artysta śpiewa zarówno po polsku, jak i angielsku. Teksty piosenek i muzykę
pisze sam – pisze w komunikacie prasowym Aleksander Sola.

Koncert odbędzie się w niedzielę 31 maja o godz. 18.00 w Chutorze w Gorajcu, wziąć udział w nim może maksymalnie 150 osób. Każdy uczestnik koncertu otrzyma od organizatorów pakiet składający się z maseczki i rękawiczek. Wstęp 50 zł – dochód przeznaczony zostanie na wydanie płyty artysty.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Folkowisko z Gorajca wraz z
Kulturą w Kwarantannie.

A to przedsmak niedzielnego koncertu.

elubaczow.com, hp


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here