Ruszają I Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci

0

Muzeum Kresów w Lubaczowie przygotowuje X Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego dla profesjonalnych artystów, ale jednocześnie zachęca nieco młodszych do udziału w konkursie artystycznym, organizując Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci.

Pierwsza odsłona zatytułowana „Jej portret. Mama” i poświęcona jest wartości i roli mamy w życiu dziecka. W rywalizacji mogą wziąć udział dzieci w wieku 6 – 13 lat z Podkarpacia, które wykonają pracę plastyczną inspirowaną tematem. Praca nie może być mniejsza niż A4 i nie większa niż A1, wykonana w dowolnej technice z dziedziny malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby. Celem biennale jest prezentacja możliwości twórczych dzieci, a także rozwijanie ich zainteresowań i umiejętności plastycznych.

Prace oceniać będzie przy jury, które szczególną uwagę zwróci na estetykę, samodzielność wykonania oraz walory artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Organizatorzy na prace czekają do 30 września. Należy je przesłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Muzeum Kresów w Lubaczowie, ul. Sobieskiego 4, 37-600 Lubaczów.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here