Basznia Dolna: 16-latek postrzelony z łuku trafił do szpitala

3

Policjanci wyjaśniają są okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło wczoraj (21.05) wieczorem, w Baszni Dolnej. Do szpitala trafił 16-latek, który został postrzelony z łuku w głowę przez starszego kolegę.

Wczoraj po godz. 19, policjanci z Lubaczowa zostali powiadomieni o zdarzeniu w Baszni Dolnej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, trójka znajomych, w wieku od 16 do 19 lat, umówiła się na spotkanie, w lesie niedaleko „Kresowej Osady”.

Najstarszy z chłopaków na spotkanie zabrał ze sobą łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem. Kiedy zbliżył się do umówionego miejsca, z odległości ok. 60 metrów, zauważył swoich kolegów. Chcąc ich przestraszyć wycelował obok jednego z nich i oddał strzał. Strzała przeleciała przez zarośla i trafiła 16-latka w głowę. Młodzi mężczyźni wezwali pomoc i pozostali z poszkodowanym, do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Nastolatek ze strzałą w głowie został przewieziony do szpitala w Lubaczowie, a następnie przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli łuk i strzały.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Redakcja chyba pisze głupoty
    Jak już dajecie info o poszkodowanym to trzeba sprawdzić źródła z których korzystacie bo pacjent NIE trafił do szpitala w Lubaczowie tylko był odwieziony bezpośrednio z miejsca zdarzenia do Sor Rzeszów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here